Modbus +OH2.4 + Fat...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

[Rozwiązany] Modbus +OH2.4 + Fatek

61 Wpisów
4 Użytkownicy
0 Likes
6,796 Wyświetleń
(@alien)
Wpisów: 98
Pomocny
 
Dodane przez: @isom

Oczywiście @szpila86 że można , ale jak dostaniesz potwierdzenie z dwóch urządzeń to masz większą pewność że to prawda 

Ale te urządzenia to PLC czyli coś co ma działać w warunkach przemysłowych do tego przemysłowy komputer z OH i dyskiem eMMC a nie kartą SD która sobie nagle pada, mam instalacje OH która chodzi już 8 miesięcy bez restartu. Mówimy o urządzeniach przemysłowych nie wynalazkach typu Sonoff czy inne zabawki 🙂 Potwierdzenie załączenia alarmu przychodzi dodatkowo z centrali alarmowej która ma GRADE 3. Generalnie jeżeli coś działa po kablach to działa w miarę rozsądnie schody sa przy WiFi czy Z-wave. System zdecentralizowany ma tez swoje wady i wadliwe urządzenie potrafi zakłócać pracę sprawnych i też nie wiadomo co się dzieje 🙂  

 
Dodane : 19/07/2019 8:49 pm
(@alien)
Wpisów: 98
Pomocny
 
Dodane przez: @szpila86

@alien

czujniki po mqtt?

sterowanie gniazdami na ssr czy coś innego?

Czujniki po MQTT gniazdami nie mam potrzeby sterować i do nich to raczej styczniki, ssr do małych obciążeń, przekaźnikami steruję rolety i oświetlenie

 
Dodane : 19/07/2019 8:52 pm
(@alien)
Wpisów: 98
Pomocny
 

@szpila86

część na arduino a gdzie nie miałem kabla to na ESP kupuję goły moduł wgrywam Tasmotę i lutuje potrzebne graty

 
Dodane : 19/07/2019 8:54 pm
(@alien)
Wpisów: 98
Pomocny
 
Dodane przez: @isom

ja nie mam zamiaru nikogo utwierdzać w przekonaniu że powiadomienia źle działają , po prostu wiem swoje a siedzę w branży alarmowej , domofo itp już długo i autonomia to podstawa ale potwierdzona innym urządzeniem to 99% pewności 

 

Ok nie będziemy się przerzucać kto w czym siedzi i na czym pracuje 🙂 

 
Dodane : 19/07/2019 8:57 pm
(@szpila86)
Wpisów: 330
Weteran Patron Strony Donator 2K22, Donator 2K23, Donator 2K24
Autor tematu
 

@alien

to może i do esp się uśmiechnę o pomoc ...

Jeszcze wrócę do PLC Jeśli sterujemy przez OH nawet z różnych urządzeń to statusy się same aktualizują między urządzeniami.

A jak zrobić żeby po ręcznym załączeniu światła OH to wiedział?

 
Dodane : 19/07/2019 8:57 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5079
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

Robi się ciekawa konwersacja 🙂 A ja mam jutro dużo pracy cholera ! Ale powiem tylko tyle ja nie ufam nawet sprawdzonej od 20 lat centrali alarmowej i tu nie podam firmy żeby nie reklamować ale powiem że sprawdzam ją monitoringiem wizyjnym a to dwa rożne urządzenia , jak chcesz to jutro wieczorem przytoczę więcej przykładów

 
Dodane : 19/07/2019 8:58 pm
(@alien)
Wpisów: 98
Pomocny
 
Dodane przez: @szpila86

@alien

to może i do esp się uśmiechnę o pomoc ...

Jeszcze wrócę do PLC Jeśli sterujemy przez OH nawet z różnych urządzeń to statusy się same aktualizują między urządzeniami.

A jak zrobić żeby po ręcznym załączeniu światła OH to wiedział?

A właśnie! to ta druga drabinka 🙂
co do ESP nie ma problemu.

 
Dodane : 19/07/2019 9:00 pm
(@szpila86)
Wpisów: 330
Weteran Patron Strony Donator 2K22, Donator 2K23, Donator 2K24
Autor tematu
 

@alien

Dostaliśmy upomnienie od moderatora za ciekawe nocne rozmowy....

Nie widzę tego.. plik fatek? Chyba za mało wyczuwam jeszcze PLC

Mam kilka ESP i kilka Wemos... 😀

zasilanie mają własne czy po przewodzie?

 
Dodane : 19/07/2019 9:04 pm
(@alien)
Wpisów: 98
Pomocny
 
Dodane przez: @isom

Robi się ciekawa konwersacja 🙂 A ja mam jutro dużo pracy cholera ! Ale powiem tylko tyle ja nie ufam nawet sprawdzonej od 20 lat centrali alarmowej i tu nie podam firmy żeby nie reklamować ale powiem że sprawdzam ją monitoringiem wizyjnym a to dwa rożne urządzenia , jak chcesz to jutro wieczorem przytoczę więcej przykładów

Tzn to jest tak centralce w zasadzie ufam ale nie ufam tym  śrubką które przytrzymują w styku przewody 🙂 one są przyczyną, fałszywych alarmów i różnych innych psikusów. 

 
Dodane : 19/07/2019 9:05 pm
(@alien)
Wpisów: 98
Pomocny
 

@szpila86

Dobrze że tylko upomnienie 🙂 zasilam po przewodzie i jeden na zewnątrz z ogniwa foto, plik to ten z zapisem do rejestru co na początku załączyłem. Też uciekam dobrej nocy wszystkim!

 
Dodane : 19/07/2019 9:10 pm
(@szpila86)
Wpisów: 330
Weteran Patron Strony Donator 2K22, Donator 2K23, Donator 2K24
Autor tematu
 

Ja też niestety znikam jutro szałunki pod schody...

Wrócę do tematu tego pliku jak dożyję południa 🙂

 
Dodane : 19/07/2019 9:12 pm
(@szpila86)
Wpisów: 330
Weteran Patron Strony Donator 2K22, Donator 2K23, Donator 2K24
Autor tematu
 

Opanowałem i działa aktualizacja stanów 😉

Co ma za zadanie M290? krótkie przytrzymanie gasi wszystko a długie? Odwraca stany?

 
Dodane : 20/07/2019 9:12 pm
(@alien)
Wpisów: 98
Pomocny
 

@szpila86

M290 to gaszenie świateł zależy jak sobie to skonfigurujesz. W załączony przykładzie:
X0 to światło w salonie jest tam jeszcze np X6, X7, X8
X1 to światło w jadalni X2,X3,X10
Normalne wciśnięcie powoduje włączenie/wyłączenie światła natomiast przytrzymanie przez 2 sek lub dłużej  wyłącza światła z danego rejestru (R0 Salon, R1 Jadalnia). Dodatkowo X10 to zdublowany X1 czyli zapalasz na wejściu gasisz na wyjściu dodałem żeby pokazać po co mapuje X i Y. Działa to mniej więcej jak:

Frame item=Lights label="Światła"
{
Group item=GF_Lights
Group item=FF_Lights
Switch item=GF_Lights mappings=[OFF="All Off", ON="All On"]
Switch item=FF_Lights mappings=[OFF="All Off", ON="All On"]
}

 
W OH, oczywiście można tą drabinkę zrobić w OH ale wymagało by to więcej zachodu no i jak wspominałem zależało mi by jak najwięcej działało na PLC wtedy nikt mi nie płacze w domu że coś nie działa jak bawię się OH 

 
Dodane : 21/07/2019 2:41 pm
(@szpila86)
Wpisów: 330
Weteran Patron Strony Donator 2K22, Donator 2K23, Donator 2K24
Autor tematu
 

@alien

Też myślę aby jak najwięcej wcisnąć na PLC z uwagi na niezawodność. 

🤔 Hmm widzę zależność między OH i marudzeniem domowników... 😁 Mam to samo zwłaszcza że nawet nie można powiedzieć że zacząłem... 😁 

 
Dodane : 21/07/2019 2:51 pm
(@alien)
Wpisów: 98
Pomocny
 

@szpila86

Na początku było marudzenie jak grzebałem w Fateku bo wtedy wszystko gasło :). Mam same dziewczyny i bardzo wysoki WAF (wife acceptance factor) więc musi wszystko działać bezboleśnie. Mimo wszystko w OH reguły maja jakieś 1500 lini więc OH też odwala spora robotę jeżeli chodzi o niezawodność to nie ma się czego czepiać raz postawiony chodzi bez problemu.

 
Dodane : 21/07/2019 3:02 pm
(@szpila86)
Wpisów: 330
Weteran Patron Strony Donator 2K22, Donator 2K23, Donator 2K24
Autor tematu
 

Jeśli wolno mi dopytać....

Co masz jeszcze wyczarowane na PLC? Z podstawowych funkcji (czyli jak dla mnie głównie oświetlenie i gniazdka) rolet jeszcze nie posiadam mam za to centrale satela integra rejestrator QNAP-BQ.

Chętnie rozbuduję o dodatkowe czujniki...;)

 
Dodane : 21/07/2019 5:25 pm
(@szpila86)
Wpisów: 330
Weteran Patron Strony Donator 2K22, Donator 2K23, Donator 2K24
Autor tematu
 

To ten komp? 

UP-CHT01-A10-0464

 
Dodane : 21/07/2019 5:40 pm
(@alien)
Wpisów: 98
Pomocny
 

Sterowanie rekuperatorem, pompą od GWC, nawadnianie, ale to bez jakiś specjalnych programów w drabince. Generalnie to co jest sterowane za pomocą włącz/wyłącz idzie przez PLC odpowiednio wspomagane OH. W Reku przełączam biegi i  odczytuje sygnalizację wymiany filtra może kiedyś w wolnej chwili zrobię interfejs do Opentherma ale jakoś nie mam palącej potrzeby :).
Satel jest przez binding do OH podłączony. Mam jeszcze HC-SR501 podłączone pod Fateka. Bramy garażowe z czujnikami położenia. Dzwonek od furtki, sterowanie elektrozaczepem w furtce, brama wjazdowa. Bramy są sterowane długimi światłami w samochodzie (ilością mrugnięć) ale to oddzielny układ.

Jak będziesz kładł skrętkę to połóż sobie przynajmniej jedną zapasową warto pomyśleć tez o czujnikach w ścianach, BME280/680, DS18B20, HC-SR501 to wszystko mieści się w zwykłej puszcze elektrycznej oczywiście głębokiej 60 nie 40. Do oświetlenia led ze względu na spadki napięcia przewody 2,5mm2  max15m do tego skrętka do sterowania przez DMX albo modbus.  

 
Dodane : 21/07/2019 5:51 pm
(@alien)
Wpisów: 98
Pomocny
 
Dodane przez: @szpila86

To ten komp? 

UP-CHT01-A10-0464

Tak do tego jeszcze potrzebny dedykowany zasilacz.

 
Dodane : 21/07/2019 5:54 pm
(@zappa)
Wpisów: 1
Świeżak
 

@alien Witaj, czy jako użytkownik takiego rozwiazania polecasz zakup modułu CBEH do Fateka, czy wystarczy CBE? Nie wiem, czy będę stosował HMI, a różnica w cenie pomiędzy modułami spora.

 
Dodane : 05/11/2020 8:37 pm
Strona 3 / 4
Udostępnij: