Sonoff TH10 - wgran...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

[Rozwiązany] Sonoff TH10 - wgranie T2

5 Wpisów
3 Użytkownicy
0 Likes
1,515 Wyświetleń
(@wielkim)
Wpisów: 68
Kontrybutor Donator 2K19
Autor tematu
 

Witam wszystkich serdecznie, jeśli temat gdzieś był przepraszam, jestem nowy i nie znalazłem go.

Próbuje bezskutecznie wgrać [T2] Włącznik WiFi z czujnikiem temperatury oraz wilgotności do Sonoff TH10, ale z jakiegoś powodu po wgraniu urządzenie nie wstaje. (udało mi się wgrać Suplę i ESPEasy, ale AFE najbardziej mi pasuje i smutno mi, że się nie udaje. Fajnie działa na TH16, ale w niewiedzy zakupiłem dwa różne przełączniki)

Proszę o podpowiedź czy AFE obsługuje TH10?

 

 
Dodane : 10/02/2019 4:41 pm
adrian
(@adrian)
Wpisów: 3973
Szefu Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
 

hey, nie wiedzę powodu, żeby nie obsługiwał, aczkolwiek nie mam TH10, żeby sprawdzić. 

po wgraniu 

  • odłączasz go od adaptera na chwilę
  • wgrywasz z parametrem SPI_MODE  : DOUT
  • może LED w nim nie jest na 14 GPIO i działa, ale nie widać - czy w dostępnych sieciach WiFi widać AFE-Device?
  • spróbuj może wgrać wersję ESP8285
 
Dodane : 10/02/2019 5:06 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5079
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

Ja też nie widzę powodu , tym bardziej , że moje oświetlenie ogrodu właśnie na TH 10 z AFE działa . Skoro wgrywałeś już suplę i easy to wiesz że trzeba szukać sieci AFE w dostępnych , ale zapytam czy przed próbą wgrania AFE czyściłeś pamięć flash ? Jak nie to koniecznie trzeba , najlepiej wgrać BLANK-a 

 
Dodane : 10/02/2019 5:38 pm
(@wielkim)
Wpisów: 68
Kontrybutor Donator 2K19
Autor tematu
 

Dziękuję za ekspresową odpowiedź.
Zadałem pytanie ponieważ przy wersjach AFE wszędzie przewija się TH16, nigdzie nie widziałem TH10, przy moich niepowodzeniach nabrałem podejrzeń.
(mam chip 8266EX)

Ale do rzeczy:
Znalazłem plik blank_1MB od kolegów z ESPEasy i wgrałem NodeMCU, na ustawieniach jak w instrukcji do wgrywania AFE.
Pasek postępu śmignął tak szybko, że nie byłem pewny czy na pewno coś się wgrało.
Następnie wgrałem AFE i już dioda wesoło do mnie mruga 😉

Dziękuję za pomoc.

 
Dodane : 12/02/2019 4:32 pm
adrian
(@adrian)
Wpisów: 3973
Szefu Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
 

super

 
Dodane : 12/02/2019 7:53 pm
Udostępnij: