Sterowanie radiowym...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Sterowanie radiowymi roletami MOBILUS

6 Wpisów
6 Użytkownicy
0 Likes
3,487 Wyświetleń
(@dishaxd)
Wpisów: 7
Bywalec
Autor tematu
 

Witam,

Czy ktoś zna sposób aby zaimplementować do systemu  Domoticz istniejące rolety MOBILUS sterowane radiowo 868Mhz. ?

Zasugerowano mi użycie czegoś w rodzaju  RFLink Gateway ale jeden z mądrych użytkowników tego forum powiedział że do sterowania wykorzystywany jest kod radiowy dynamiczny i się nie da ogarnąć tego przez RFLink.

Ogólnie  w grę wchodzi nawet zakup Centralki sterującej od MOBILUSA za 400zł pod warunkiem że idzie ją wykorzystać w Domoticzu. Zawsze to lepszy koszt i mniej roboty niż dociąganie do każdego z 5 włączników rolet N(zera) i zakup 5ciu sterownik rolet.

Ktoś zna jakieś dobre rozwiązanie problemu ?

 
Dodane : 27/05/2019 6:34 pm
(@andrzejpanek)
Wpisów: 1
Świeżak
 

Podłączam się do pytania. Czy ktoś próbował już rozeznać możliwość obsługi rolet Mobilus np. w Domoticzu?

 
Dodane : 14/03/2021 11:14 am
(@arekkubacki)
Wpisów: 1
Świeżak
 

Ogarnąłem to dosyć sporym obejściem 🙂 Mobilus wspiera Alexę więc.

Home assistant -> nodered-> Alexa -> Mobilus.

Szkoda, że jeszcze nie ogarnąłem lokalnie. Wiem, że łączność przebiega po MQTT ale ramki są szyfrowane.

 
Dodane : 23/07/2021 8:37 pm
(@danielkedzior)
Wpisów: 1
Świeżak
 

@arekkubacki  Kolego a czy podzielił byś się krótką instrukcją, jak to zrobiłeś? W node red za nich nie chce mi się zalogować do konta alexy...

 
Dodane : 04/11/2021 1:53 pm
(@pwrozycki)
Wpisów: 1
Świeżak
 

Rok temu szukając informacji n/t automatyzacji rolet mobilus trafiłem na to forum. Szybko uznałem że szanse na ogarnięcie są znikome i zarzuciłem temat.

Niedawno postanowiłem zaatakować zagadnienie na nowo i wyrzeźbiłem taki projekcik:

usunięty link

Z moimi 20-toma roletami działa bez zarzutu. Postanowiłem się tym podzielić, może ktoś zechce podążyć moją drogą 😉

Najbardziej żmudna część lutowanie - do ogarnięcia w kilka godzin.

 
Dodane : 26/07/2023 7:44 am
(@lipas)
Wpisów: 1
Świeżak
 

@pwrozycki czy mógłbyś się ze mną skontaktować na priv w tym temacie.

Zbudowaliśmy to w oparciu o pilota 99-kanałowego COSMO HM (taki, jak u Ciebie) i jest problem z synchronizacją.  Detekcja "22" niestety pokazuje stan HIGH w segmencie "c" również dla innych wartości zawierających 2: 02, 12, 20, 21, 22, itd. dla losowych wartości synchronizacja się zatrzymuje nie tam, gdzie trzeba.

Mam to obecnie ogarnięte dla kanałów od 1 do 11, bo jestem w stanie prawidłowo wykryć i zsynchronizować się tylko na 2.

 
Dodane : 07/01/2024 6:47 pm
Udostępnij: