pilot rf 433 dopusz...

Powiadomienia
Wyczyść wszystko

pilot rf 433 dopuszkowy który współpracuje z sonnof rf

pucu
 pucu
(@pucu)
Początkujący Donator 2K18

idea jest taka:

klient kupuje sobie przełączniki jakie mu się podobają i za ich pomocą po prostu zmienia się stan w pilocie który przy każdej zmianie stanu wysyła sygnał który odbierze np sonoff rf,

chodzi o zastąpienie włączników krzyżowych, nie chce tego robić po wifi ,

no i jak ktoś by mi zrobił takie ustrojstwo to mogę za nie zapłacić i potem je kupować w razie potrzeb 

Autor tematu Dodane : 05/11/2021 9:23 pm
edass
(@edass)
Majster

U mnie takie rozwiązanie działa już od dawna ale używam przycisków dzwonkowych a nie wyłączników (seria Simon54 biała) . W puszkach schowałem nadajniki RF (piloty) a przycisk dzwonkowy podłączyłem do przycisku pilota. Rozwiązanie może niezbyt profesjonalne ale działa już kilka lat i nawet nie wymagało zmiany baterii w pilotach).   

OdpowiedzCytuj
Dodane : 06/11/2021 10:00 am
pucu
 pucu
(@pucu)
Początkujący Donator 2K18

też o tym myślałem żeby po prostu wlutować w styk najtańszego pilota dwa kabelki i pod dzwonek podłączyć ale zastanawiałem się jak długo takie rozwiązanie pociągnie ale jak mówisz że kilka lat to spoko 😀 także pewnie tak zrobię 🙂 

OdpowiedzCytuj
Autor tematu Dodane : 06/11/2021 11:08 am
edass
(@edass)
Majster

Nie pamiętam kiedy to zamontowałem ale na pewno kilka lat wstecz i do tej pory nie wymieniłem baterii ( bateria 12V A23S) . Jakiś czas temu wrzucałem tutaj na forum zdjęcia jak to u mnie wygląda. 

OdpowiedzCytuj
Dodane : 06/11/2021 12:49 pm
Udostępnij: