Powiadomienia
Wyczyść wszystko

AFE Firmware T6 Stacja pogody na ESP8266 z AFE Firmware

47 Wpisów
9 Użytkownicy
1 Likes
7,961 Wyświetleń
Daro1003
Wpisów: 758
Patron Strony Donator 2K19, Donator 2K20, Donator 2K21, Donator 2K23
(@daro1003)
Mistrz
Dołączył: 5 lat temu

@lukas121 jak kto woli ja na pewno pociągnę przewód z zasilaniem nie jestem zwolennikiem urządzeń na baterie więc gdzie się da to zasilam z sieci. Przyjdzie zima i może baterię trafi i będę się zastanawiał czemu stacja nie działa i grzebał przy niej na mrozie to ma być zrobione raz i działać. Oczywiście nie wykluczam żadnych usterek bo może jakiś gryzoń przegryźć przewód ale mało prawdopodobne. Ładowanie solarne fajny temat ale i tak wolałbym walczyć z przeciągnięciem przewodu.

Takie jest moje zdanie nie ważne @lukas121 czy mam racje czy nie ale bynajmniej tak u siebie będę chciał zrobić każdy robi wg swojego uznania. Jak to mówił mój sąsiad jeden woli jabłka drugi córkę ogrodnika 🙂

 

Odpowiedz
lukas121
Wpisów: 544
Zasłużony dla Forum Donator 2K19
(@lukas121)
Ekspert
Dołączył: 6 lat temu

Też jestem zwolennikiem kabli i nie chodziło mi o rezygnację z zasilania kablowego ani nikogo do tego nie namawiam. Zasilanie bateryjne to dobry dodatek to takiej stacji. Mam parę lamp solarnych z czujnikami ruch kupionych w Lid... i działają już dobre parę lat. Jak kupisz dobrą baterię to nie ma powodu do zmartwienia, jak do tego dojdzie monitorowanie stanu można spać spokojnie 🙂

Odpowiedz
Daro1003
Wpisów: 758
Patron Strony Donator 2K19, Donator 2K20, Donator 2K21, Donator 2K23
(@daro1003)
Mistrz
Dołączył: 5 lat temu

Trzeba korzystać z energii odnawialnej więc funkcja baterii i solara to podejście rozwojowe jednakże gdyby chodziło o w wybór bateria czy czujnik wiatru zdecydowanie wybrałbym czujnik wiatru.

Odpowiedz
lukas121
Wpisów: 544
Zasłużony dla Forum Donator 2K19
(@lukas121)
Ekspert
Dołączył: 6 lat temu

To dobrze się składa, ten czujnik co podałem nie zajmuje złącza ADC. Więc bateria i czujnik prędkości wiatru może razem pracować.

Odpowiedz
Wpisów: 21
Donator 2K21
(@janusz15813)
Praktykant
Dołączył: 5 lat temu

świetna sprawa  ta wersja AFE T6 (Stacja pogody) tylko mam prośbę  - nie dałoby się odczyty  UART zrobić na  GPIO1 i GPIO2

zamiast na GPIO12 i 14. Chciałbym podpiąć Sonoff pod te czujniki ale tam są wyprowadzone tylko GPIO 1,2 i 14 ,chyba że się mylę.

Odpowiedz
Strona 2 / 7
Udostępnij: