Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Aktualizacja statusu

4 Wpisów
2 Użytkownicy
0 Likes
1,149 Wyświetleń
Wpisów: 234
Autor tematu
(@booster)
Weteran
Dołączył: 7 lat temu

Witam, 

od dłuższego czasu mam problem z swoimi statusami sonoff w openhab na RPI. Czy da radę ustawić aby sonoffy wysyłały aktualizację statusu? Temp i wilgotność co jakiś czas? czy można to z poziomu Openhab ustawić? 
Jest mały konflikt bo jak wył/wł oswietlenie przez Alexa (cloud) to status się nie zmienia 🙁

3 Odpowiedzi
adrian
Wpisów: 3981
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 10 lat temu
  • jeśli używasz MQTT możesz w każdym momencie odpytać o status, wartość
  • jeśli chodzi o temp / wilgotnośc itp. to wysyłane są w interwałach czasowych i o ile pamiętam jest flaga, żeby wysyłać te wartości, albo tylko, gdy wartość zmieni się, albo zawsze w zadanych interwałach - bez względu na to, czy wartość zmieniła sie. 

Czy dobrze, rozumiem, że jak zmienisz wł/wył przez alexe to przestają chodzić statusy przekaźnika oraz wartości temp itp do OH2 z sonoffa z AFE?

Odpowiedz
Wpisów: 234
Autor tematu
(@booster)
Weteran
Dołączył: 7 lat temu

Temp. i WIlg z garażu mam w logu np.
[WARN ] [b.core.events.EventPublisherDelegate] - given n ew state is NULL, couldn't post update for 'sonoff_garaz_temperature'

Jak zrobię wł/wył przez alexa sonoff który steruje np światłem, to nie zmienia mi się status na openhab i np. Alexa wł. światło a w Openhab np. BasicUI muszę wł, i wył żeby ogólnie wyłączyć światło 🙂 

Jak najlepiej zrobić żeby np statusy mqtt były odświeżane co np 30s? lub inne co 10?.

Odpowiedz
1 Reply
adrian
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Dołączył: 10 lat temu

Szefu
Wpisów: 3981

która wersja soft?

Odpowiedz
Udostępnij: