SONOFF POW R2 i Goo...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Sonoff SONOFF POW R2 i Google Assistant

6 Wpisów
2 Użytkownicy
1 Likes
5,315 Wyświetleń
(@trzepiz)
Wpisów: 3
Bywalec
Autor tematu
 

Witam serdecznie.

To mój pierwszy Sonoff i pierwsze podłączenie. Kilka danych technicznych, aby wiadomo było czego dotyczy problem / pytanie

Wersja Sonoff: POW R2
Firmware Sonoff: 2.8.0
Wersja eWelink: 3.5.8

Podłączenie przeszło raczej bezboleśnie i jestem w stanie ręcznie sterować podłączonym do Sonoff-a światłem zarówno z eWelink jak i Google Assistant, do którego podłączyłem konto eWelink. Niestety w żaden sposób nie jestem w stanie spowodować, aby włączyć światło przy pomocy komendy głosowej przez Google Assistant. Czy polecenia w języku polskim w ogóle działają? 

Zarówno w eWelink jak i GA urządzenie nazywa się "Lampa" i jest przydzielone do grupy "Kuchnia".

Polecenie "Włącz Lampa w Kuchnia" kończy się wyświetleniem ikonki jakby GA myślał ale po kilku chwilach czekania ikona znika i brak jakiegokolwiek komunikatu. (załącznik). Czy ktoś ma działającego Sonoff-a z GA przy pomocy głosu ?

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

 
Dodane : 22/01/2019 6:32 pm
(@mecenas1981)
Wpisów: 14
Bywalec
 

zacznij od prostego czesc...

po odpowiedzi po polsku wydaj komende do sonoffa - u mnie własnie w taki sposob działa.

choc uprosciłem to jeszcze bardziej przez ifttt

 
Dodane : 23/01/2019 10:10 am
(@trzepiz)
Wpisów: 3
Bywalec
Autor tematu
 

Po dodaniu dodatkowego języka dla Asystenta i wykonaniu komendy w języku ENG później zaczęło działać również w PL. Komendy włączają i wyłączają światło. Niestety po wydaniu komendy i zapaleniu światła GA odpowiada .. Sorry I didn't get any response.

Domyślam się, że jest to spowodowane "raczkowaniem" Asystenta w Polsce.

PS: Chętnie dowiem się nieco o IFTTT na przykładzie Sonoff-a. Jeśli masz jakieś sensowne materiały do poczytania, to chętnie przygarnę.

 
Dodane : 23/01/2019 8:19 pm
(@mecenas1981)
Wpisów: 14
Bywalec
 

Tam nie ma co czytać. 

 

Sceny proste do zrobiebia

warunek if i then

wybierasz tylko usługę dla if

i EWeLink dla then

 
Dodane : 23/01/2019 8:21 pm
(@mecenas1981)
Wpisów: 14
Bywalec
 

https://youtu.be/gTPCH5DBR5o

 

 
Dodane : 23/01/2019 8:33 pm
trzepiz reacted
(@trzepiz)
Wpisów: 3
Bywalec
Autor tematu
 

Dzięki. 

 
Dodane : 23/01/2019 11:33 pm
Udostępnij: