Nietypowe zachowani...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Nietypowe zachowanie się eWeLink z google asystent +IFTTT (Wasza opinia o IFTTT)

6 Wpisów
4 Użytkownicy
2 Likes
5,237 Wyświetleń
(@fb_-andrzejpajor)
Wpisów: 12
Bywalec Donator 2K19
Autor tematu
 

Tydzień temu zacząłem przygodę i inteligentnym domem. Uprościłem sobie zadanie i używam oryginalnego softu sonoff'a ewelink +IFTTT. Powiem szczerze że jestem zachwycony działaniem IFTTT. Dzięki temu oprócz komend głosowych google asystent, ustawiłem sobie otwieranie bramy garażowej dojeżdżając do domu (do określonej lokalizacji gps).

Jestem ciekaw waszej opini na temat IFTTT. Czy znacie to, korzystacie z tego? Czy jest to bezpieczne?

Nietypowe zachowanie o którym pisze w tytule polega na tym, że ustawiłem sobie scenariusz - jak włączę światło w sypialni to włącza się światło w kuchni. Z aplikacji ewelink lub przyciskiem fizycznym działa poprawnie, ale jeżeli wywołam asystenta google i podam komendę włączenia światła w sypialni, sonoff nie wykonuje już scenariusza. 

Generalnie nie jest to dla mnie wielki problem, ponieważ taki scenariusz mogę zrobić przez IFTTT, ale jestem ciekawy dlaczego tak się dzieje. (Żeby już całkiem namieszać; ustawiłem jednego sonoff'a, jako wyłącznik wszystkich świateł  i ten wyłącznik wyłącza poprzez scenariusz wszystkie światła i działa z przycisku aplikacji jak i komendy głosowej powiązanej z IFTTT)

Dla lepszego zobrazowania wstawiam link do filmu z tym zachowaniem https://youtu.be/LUZHYoQeQJ4  

Uwaga jeżeli oglądacie na smartfonie to film 4 razy uruchomi waszego asystenta  😉 

Forum jest nastawione bardziej na rodzime i własne produkty (i to cieszy) pewnie jest tego ważny powód, dlatego najbardziej jestem ciekaw Waszej opini na temat IFTTT i bezpieczeństwa tej aplikacji i jego serwera, gdyż apka wymaga praktycznie każdego zezwolenia.

Służę pomocą jeżeli chodzi o konfigurację eWeLink lub IFTTT bo narazie tylko to poznałem przez ten tydzień.

Pozdrawiam

 
Dodane : 05/02/2019 10:07 pm
adrian
(@adrian)
Wpisów: 3981
Szefu Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
 

cześć, bardzo dawno temu używałem IFTTT do reguł, głównie związanych z geolokalizacją. Nie było jeszcze alexy, czy google home - działało w miarę okay. 

Po jakimś czasie wyszedłem z IFTTT bo inne rozwiązania, które i tak wykorzystywałem i wykorzystuje do dzisiaj zapewniły mi te same możliwości bez IFTTT. Wyeliminowałem bo

  • zależało mi na uniezależnieniu się od rozwiązań firm trzecich - chmur
  • trochę więcej "prywatności" - informacje co się w Twoim domu dzieje krążą po całym świecie 😉
  • braku konieczności posiadania Internetu lub działania/stabilności interentu.
  • zmniejszenie skomplikowalności całego rozwiązania

Dzisiaj, aby sterować Ewelink, korzystasz z serwerów od Ewelink w chmurze, IFTTT ma również własne chmury i tak jedna chmura, gada z drugą chmurą 

Ja dzisiaj korzystam z openHAB i MQTT podstawionego w domu, które dają te same możliwości.

Co do "problemu" to nie doświadczyłem - ale nie korzystam z EweLink + IFTTT + G.Home wieć nie mam prawa doświadczyć

Podsumowując - rozwiązanie które masz jest okay. Za jakiś czasem będziesz chciał więcej, szybciej, niezawodniej i pogadamy o kolejnych krokach - oczywiście jeśli autmatyzacja chałupy będzie dalej Ciebie rajcować. 

 
Dodane : 06/02/2019 10:12 am
(@fb_-andrzejpajor)
Wpisów: 12
Bywalec Donator 2K19
Autor tematu
 

Dlatego tu jestem 😀 

Na razie raczkuję. Jak ogarnę grunt na którym stoję, poznam swoje urządzenia domowe i swoje własne oczekiwania, to zapewne wyrównam w szeregu. Tymczasem opieram się na prostych rozwiązaniach i powolutku ogarniam temat. Cieszę się że trafiłem na Twoją stronę i ludzi którzy wiele lat rozpracowują ten system.

Dzięki za opinie. 

Pozdrawiam.

 
Dodane : 06/02/2019 2:14 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5084
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

@fb_-andrzejpajor witaj

Cieszy entuzjazm z jakim podchodzisz do tematu i nic innego to nie wróży jak tylko szybką rozbudowę twojej automatyki.

Do jednego tylko podszedłeś zbyt odważnie moim zdaniem , sterowanie bramy garażowej.Jeżeli ten garaż ma połączenie z domem to ja nie powierzył bym chińskiemu serwerowi opieki nad stanem tej bramy.

Oczywiście to moje zdanie. 

Pozdrawiam 

 
Dodane : 06/02/2019 10:50 pm
DAM04 reacted
(@fb_-andrzejpajor)
Wpisów: 12
Bywalec Donator 2K19
Autor tematu
 
Dodane przez: isom

@fb_-andrzejpajor witaj

Cieszy entuzjazm z jakim podchodzisz do tematu i nic innego to nie wróży jak tylko szybką rozbudowę twojej automatyki.

Do jednego tylko podszedłeś zbyt odważnie moim zdaniem , sterowanie bramy garażowej.Jeżeli ten garaż ma połączenie z domem to ja nie powierzył bym chińskiemu serwerowi opieki nad stanem tej bramy.

Oczywiście to moje zdanie. 

Pozdrawiam 

Cóż. Czuję sie bezpiecznie bo domu pilnują kamery obsługiwane, pewnie też, przez chiński serwer Goolink 😉 🤣 . 

Oj tam. Ludzie kupują systemy alarmowe wspierane przez eWeLink i żyją. 

Oczywiście masz rację i lepiej dmuchać na zimne dlatego liczę że się od Was jeszcze wiele nauczę.

Pozdrawiam

 
Dodane : 08/02/2019 7:47 am
 G P
(@gp)
Wpisów: 21
Praktykant
 

Dodane przez: @fb_-andrzejpajor

Służę pomocą jeżeli chodzi o konfigurację eWeLink lub IFTTT bo narazie tylko to poznałem przez ten tydzień.

Konfiguruję właśnie cały budynek z automatyką eWeLink. Rolety zewnętrzne, ogrzewanie podłogowe w łazienkach itd. Również będę sięgał po IFTTT (na forum mi to raczej odradzano - ale zobaczymy jak będzie, bo integracja eWeLink z IFTTT wygląda obecnie bardzo fajnie). Jestem zielony ale się uczę.

Mam do Ciebie takie pytanie. Jakiego rodzaju sterownik powinienem zastosować, aby trochę odwrócić działanie systemu?

Wyjaśnię o co mi chodzi. Z pomocą Sonoff Basic R2 włączam urządzenie "w realu". A czego użyć drugą stronę? Bo chcę użyć CS-01-3 jako wyzwalacza zamknięcia rolet pracujących pod eWeLink. W CS-01-3 mam przekaźnik. Jak najwygodniej sygnał z niego (otwarty/zamknięty) przesłać jako info do eWeLink / IFTTT aby na tej podstawie utworzyć scenariusz?

 
Dodane : 06/09/2023 2:50 pm
Udostępnij: