Zdalne sterownie pi...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Zdalne sterownie pinami ESP z poziomu DOMOTICZ

2 Wpisów
2 Użytkownicy
1 Likes
2,091 Wyświetleń
(@g_tomekg)
Wpisów: 9
Bywalec
Autor tematu
 

Witam

Mam odpalonego DOMOTICZA na Raspbery PI u siebie w domu. Przesyłam do niego dane z kilku modułów ESP z systemem ESPEASY. To sobie działa w mojej sieci domowej po WIFI i z tym nie mam problemów. Smiga wszystko już chyba drugi rok.

Do tego DOMOTICZA wysyłam dane tzn. temperaturę, ciśnienie, wilgotność z kolejnego ESPEASY, który ma dostęp no internetu poprzez operatora np. PLAY. Z wysyłaniem również nie mam problemu. Domoticz jest udostępniony na zewnątrz sieci.

Chciałbym sterować np. przekaźnikiem podpiętym do jednego z pinów tego ESP, którym teraz tylko wysyłam dane z czujników.

Jak to zrobić najprościej ?

Pozdrawiam

Tomek

 
Dodane : 05/05/2019 2:46 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5084
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

@g_tomekg żeby to zrobić to moduł ESP musiał by być wystawiony na zewnątrz i to się zaczynają schody , raz że PLAY nie udostępnia publicznych adresów , a dwa to kwestia samego ESPEasy , wystarczy przeczytać sobie sam początek tego ( tekst na czerwono )  https://www.letscontrolit.com/wiki/index.php?title=ESP_Easy_web_interface

Zaproponował bym zmianę firmware w tym esp na Suplę , ale piszesz o czujniku BME 280 jak przypuszczam, a supla nie obsługuje jeszcze ciśnienia więc trochę lipa. Ja bym dołożył drugie ESP z wgraną suplą do obsługi przekaźnika i skorzystał z linków bezpośrednich , które można sobie wygenerować z poziomu serwera supli . Serwer SUPLI to oczywiście chmura więc nie ma problemu z IP . Jeżeli tylko zdalnie będziesz sterował tym przekaźnikiem to nic więcej nie potrzeba, a jeżeli jest opcja że ktoś włączy ten przekaźnik z jakiegoś lokalnego przycisku potrzebujesz dostać aktualizację statusu, tak się składa że korzystałem z supli do obsługi rolet dokąd nie zamieniłem na Shelly 2,5 więc żeby aktualizować status korzystałem ze skryptu sh i crontaba , jeżeli zdecydujesz się skorzystać z tego pomysłu to mogę udostępnić skrypt z opisem co i jak .

 
Dodane : 05/05/2019 7:13 pm
adrian reacted
Udostępnij: