RFLink i toggle swi...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

RFLink i toggle switch

6 Wpisów
3 Użytkownicy
0 Likes
1,288 Wyświetleń
(@jajen)
Wpisów: 93
Pomocny Donator 2K19
Autor tematu
 

Jak skonfigurować żeby kod rf z pilota ev1527 (wykrywany w domoticzu przez rflink) działał jako toggle ? Domoticz kwalifikuje go jako switch on i w efekcie pilotem mogę tylko włączać . Chcę docelowo zrobić tak żeby pilotem rf klikając raz załączać urządzenie skonfigurowane pod innym switchem, a raz je wyłączać. 

 

Czyli mam pod switchem "Lampa kuchnia" skonfigurowane strowanie esp on/off i chcę dodać sobie w domoticzu nowy toggle switch sterowany pilotem, który będzie właczał/wyłączał lampe kuchania. Jak to zrobić? Dzięki.

 
Dodane : 24/03/2020 1:46 pm
(@jajen)
Wpisów: 93
Pomocny Donator 2K19
Autor tematu
 

Tutaj opisany jest podobny problem. 

https://www.domoticz.com/forum/viewtopic.php?t=11020

 
Dodane : 25/03/2020 6:08 am
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5079
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

@jajen rozwiązanie masz tu https://www.smartnydom.pl/forum/domoticz/proste-skrypty-dzvents-oswietlenie-przycisk-wielofunkcyjny/

a nawet więcej, bo tym pilotem możesz włączyć kilka lamp i potem je wyłączyć , wystarczy rozbudować prosty skrypt

 
Dodane : 25/03/2020 7:17 am
(@jajen)
Wpisów: 93
Pomocny Donator 2K19
Autor tematu
 

Kurcze, isom - jak zwykle nieoceniona pomoc. Działa super. Wielki dzięki po raz kolejny.

 
Dodane : 25/03/2020 11:08 am
(@jajen)
Wpisów: 93
Pomocny Donator 2K19
Autor tematu
 

Ponieważ potrzebuje zapalić jednym guzikiem kilka lamp ogrodowych zrobiłem wg pierwszego przykładu skrypt z tym, że domoticz.devices zastąpiłem domoticz.groups. Działa dobrze, do momentu, gdy jedna z lamp tworzących grupę jest zaświecona , a inne nie (czyli grupa ma status mieszany). Wtedy pilot nie reaguje.  Jak to rozwiązać? Dzieje się tak u mnie często bo dwie z lamp tworzących grupę są sterowane również czujką pir i czesto swięcą niezależnie od reszty grupy.

 

 
Dodane : 25/03/2020 7:55 pm
(@steel_rat)
Wpisów: 603
Ekspert
 

Jak masz 3 lampy i dwie to tego nie zależne to raczej musisz pozbyć się grupy lamp i każdą sterować w swoim warunku.

np coś takiego

return {
on = {
devices = {'Przycisk'}
},
logging =
{
level = domoticz.LOG_DEBUG,
marker = 'Przycisk',
},
execute = function(domoticz, device)
local lamp1 = domoticz.devices('Lampa1')
local lamp2 = domoticz.devices('Lampa2')
local lamp3 = domoticz.devices('Lampa3')
if (device.state == 'On' ) then
if (lamp1.state == 'Off') or (lamp2.state == 'Off') or (lamp3.state == 'Off') then
lamp1.switchOn()
lamp2.switchOn()
lamp3.switchOn()
elseif (lamp1.state == 'On') and (lamp2.state == 'On') and (lamp3.state == 'On') then
lamp1.switchOff()
lamp2.switchOff()
lamp3.switchOff()
end
end
end
}

Oczywiście dopasuj zmienne do siebie.

 
Dodane : 25/03/2020 9:47 pm
Udostępnij: