Radio internetowe z...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Radio internetowe za pośrednictwem Domoticz

19 Wpisów
3 Użytkownicy
2 Likes
4,092 Wyświetleń
wojtek_gtx
(@wojtek_gtx)
Wpisów: 538
Ekspert Patron Strony Donator 2K19, Donator 2K20, Donator 2K21, Donator 2K22, Donator 2K24
Autor tematu
 

Witam

Zrobiłem sobie radyjko według linku :

Radio Domoticz 

Finalnie pozostałem na tym skrypcie Radio Domoticz - dzVents

Generalnie pytanie moje jest takie czy da się to odpalić jako radio odpalane i słuchane przez przeglądarkę lub apkę androidową .
Mam dwa testowe tablety w domu i po wyświetleniu strony Domoticz i uruchomieniu radia chciał bym żeby zaczęło mi grać radio na tablecie a nie jak w tym projekcie za pośrednictwem serwera na którym stoi serwer Domoticz

 
Dodane : 09/05/2019 8:32 am
wojtek_gtx
(@wojtek_gtx)
Wpisów: 538
Ekspert Patron Strony Donator 2K19, Donator 2K20, Donator 2K21, Donator 2K22, Donator 2K24
Autor tematu
 

Witam ponownie.

Finalnie radio zrobiłem według tego przepisu

Wszystko działa wyśmienicie tylko chyba karta muzyczna jest do dupy no chyba że to zasługa VirtualBox-a bo jest słyszalne jakieś popierdywanie z głośników.

Podmieniłem na inne głośniki oraz montowałem drugą taką samą kartę dźwiękową ale to samo (karty są po 7 PLN)

Jedyną rzeczą której nie zrobiłem to karta wpięta jest bezpośrednio w gniazdo USB na płycie a nie przez aktywnego HUB-a USB .

 
Dodane : 04/06/2019 10:18 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5084
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

Autor tego poradnika korzystał z zewnętrznej karty audio tylko dlatego że wbudowana karta w RBPi jest kiepskiej jakości , jeżeli masz sprzęt z lepszą kartą muzyczną niż RBPi, to ta karta USB jest zbędna a przynajmniej ja bym zobaczył jak będzie to działało bez tej karty USB , mam podobnie skonfigurowane radio tylko regulację głośności mam +, - a nie poszczególne poziomy i działa to bez problemu i zakłóceń 

 
Dodane : 05/06/2019 9:52 am
wojtek_gtx
(@wojtek_gtx)
Wpisów: 538
Ekspert Patron Strony Donator 2K19, Donator 2K20, Donator 2K21, Donator 2K22, Donator 2K24
Autor tematu
 

A możesz podpowiedzieć jak zrobić +/-. .

Ja mam kartę na płycie ale nie za bardzo wiem jak ją wyszukać ale poszperam w googlu-u

 
Dodane : 05/06/2019 10:55 am
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5084
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

Nie ma problemu . Zamiast tworzyć kilka skryptów typu volume10.........80, tworzysz dwa skrypty np 

volumeup.sh i volumedown.sh , w domoticz tworzysz selektor z wyłączonym (ukrytym) poziomem wył i dwoma poziomami głośniej /ciszej

dodajesz skrypty w akcjach poziomu tak samo jak dla volume10.sh itd

skrypt dla volumeup.sh

#!/bin/bash
amixer sset 'Speaker' 2dB+

a dla volumedown.sh  

#!/bin/bash
amixer sset 'Speaker' 2dB-
 
Dodane : 05/06/2019 12:29 pm
wojtek_gtx reacted
wojtek_gtx
(@wojtek_gtx)
Wpisów: 538
Ekspert Patron Strony Donator 2K19, Donator 2K20, Donator 2K21, Donator 2K22, Donator 2K24
Autor tematu
 

Dzięki

 
Dodane : 05/06/2019 12:36 pm
wojtek_gtx
(@wojtek_gtx)
Wpisów: 538
Ekspert Patron Strony Donator 2K19, Donator 2K20, Donator 2K21, Donator 2K22, Donator 2K24
Autor tematu
 

Kurde walczyłem dzisiaj ale mój podstawowy system na którym mam VirtualBox-a nie widzi karty dźwiękowej która jest na płycie więc na pewno nie zobaczy jej Virtualny Ubuntu a coza tym idzie Domoticz.

Zmieniałem ustawienia na Virtualboxie, zmieniałem fizycznie porty itp ale nic nie pomogło odnośnie karty USB którą kupiłem z projektu. Generalnie z karty idzie jakiś dźwięk ale jak by nie dostrojone coś było, dziwne szumy ... i to na każdej stacji radiowej.

Może ktoś ma jakąś sprawdzoną kartę muzyczną USB która czysto gra.

 
Dodane : 06/06/2019 12:19 am
wojtek_gtx
(@wojtek_gtx)
Wpisów: 538
Ekspert Patron Strony Donator 2K19, Donator 2K20, Donator 2K21, Donator 2K22, Donator 2K24
Autor tematu
 

Nie odpuściłem i problem okazał się nie po stronie sprzętowej lecz softowej. Poczytałem i okazało się że nie tylko ja mam takie problemy z audio na Virtualbox-ie, po prostu tak jest i tak musi być.
Więc podjąłem wyzwanie i zmigrowałem się do innej platformy virtualizującej no i po do konfigurowaniu wszystko śmiga, dźwięk czysty bez zakłóceń.

 

 
Dodane : 06/06/2019 4:40 pm
wojtek_gtx
(@wojtek_gtx)
Wpisów: 538
Ekspert Patron Strony Donator 2K19, Donator 2K20, Donator 2K21, Donator 2K22, Donator 2K24
Autor tematu
 

Generalnie wszystko zrobione, gra wyśmienicie, jestem zadowolony tyle że muszę pokombinować żeby stacje z Open FM głośniej grały bo jak odpalam jakieś radyjko z Open to muszę dużo podgłośnić .
Póki co 6 stacji  + 6 z OpenFM.

radio
 
Dodane : 11/06/2019 5:09 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5084
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

Jaki masz z tym problem ? Robisz sobie dwa skrypty bash np volume 6dB+i  6dB-  znasz już zasadę 🙂 i prosty block IF właczam OpenFM = On --> Set  Script volume 6+ ,  else IF Open FM Off --> Volume 6 - 

Jasne ?

 
Dodane : 11/06/2019 5:19 pm
wojtek_gtx reacted
wojtek_gtx
(@wojtek_gtx)
Wpisów: 538
Ekspert Patron Strony Donator 2K19, Donator 2K20, Donator 2K21, Donator 2K22, Donator 2K24
Autor tematu
 

isom - he he dobry jesteś, póki co chyba na wszystkie moje zapytania ty dałeś odpowiedź 😉

Będę próbował wcielić twoją podpowiedź .

 
Dodane : 12/06/2019 8:01 am
wojtek_gtx
(@wojtek_gtx)
Wpisów: 538
Ekspert Patron Strony Donator 2K19, Donator 2K20, Donator 2K21, Donator 2K22, Donator 2K24
Autor tematu
 

Zrobiłem blockly tylko czy jakiś parametr trzeba dodać w skrypcie czy wystarczy puste pole a drugie jak w blockly ustawić że wybieram radio tylko z tytułem OpenFM żeby podnosiło głośność a jak zmienię na inne bez dopisku OpenFM zmniejszało  ?

Kurde dużo jeszcze przede mną  ...

A czy nie da się tego zrobić tak żeby zrobić wpis w pliku skryptu radia  ?

mpc stop
mpc clear
mpc add http://stream.open.fm/107
mpc play

i tu gdzieś dopisać  link do skryptu ??

 

 

 

 

radio1
radio2
 
Dodane : 12/06/2019 9:05 am
wojtek_gtx
(@wojtek_gtx)
Wpisów: 538
Ekspert Patron Strony Donator 2K19, Donator 2K20, Donator 2K21, Donator 2K22, Donator 2K24
Autor tematu
 

A nie, no bo jak będę przełączał pomiędzy radiami nie OpenFm to będę przyciszał cały czas... jakoś inaczej trzeba

 
Dodane : 12/06/2019 9:36 am
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5084
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

@wojtek_gtx może trochę moja wina że zrobiłeś blok , który nie może działać , po pierwsze nie masz pozycji OpenFM ON więc blok nie wie co ma zrobić po drugie w set script  musisz podać pełną ścieżkę do skryptu np /home/pi/volume6dB+.sh

blockly radio
 
To tylko przykład i nie załatwia sprawy bo trzeba dodać wszystkie nazwy radia z cichą fonią więc blok musi być rozbudowany.
Druga możliwość
tak jak myślałeś możesz dodać do każdego skryptu bash dla stacji radiowych poziom głośności z jakim ma się uruchomić 
najlepiej sprawdzić jaki poziom dla konkretnej stacji jest optymalny ( ustawiasz sobie głośność potem w terminalu komenda "alsamixer" i widzisz np 50 więc do skryptu tego radia dodajesz na końcu poziom głośności
#!/bin/bash
mpc stop
mpc clear
mpc add http://stream.open.fm/107  
mpc play
amixer sset 'Speaker' 50%
 
Dodane : 12/06/2019 2:11 pm
wojtek_gtx
(@wojtek_gtx)
Wpisów: 538
Ekspert Patron Strony Donator 2K19, Donator 2K20, Donator 2K21, Donator 2K22, Donator 2K24
Autor tematu
 

Bardzo dziękuję - zrobione.
Przetestuję dopiero jak wrócę z pracy do domu i na pewno dam info zwrotne 😉

 

 

 
Dodane : 12/06/2019 2:30 pm
wojtek_gtx
(@wojtek_gtx)
Wpisów: 538
Ekspert Patron Strony Donator 2K19, Donator 2K20, Donator 2K21, Donator 2K22, Donator 2K24
Autor tematu
 

Witam
Coś tam działa ale to nie do końca jest rozwiązanie bo ... za każdym razem jak zmieniam stację na następną OpenFM to coraz głośniej no i jak zmieniam na inną niż OpenFm to mi nie przyciszał (to myślę że jest do ogarnięcia) ale zauważyłem taką sytuację że jak słucham np.RMFFM i zmieniam na OpenFM to jest taki pik głośności i nagle prawie cisza .
Znalazłem taki przypadek za który odpowiedzialny był dekoder w mpd ale opiszę czy pomogło to później jak przetestuje .

Link elektroda.pl dekoder mpd

 
Dodane : 13/06/2019 8:39 am
wojtek_gtx
(@wojtek_gtx)
Wpisów: 538
Ekspert Patron Strony Donator 2K19, Donator 2K20, Donator 2K21, Donator 2K22, Donator 2K24
Autor tematu
 

Jest postęp, dzięki temu co wcześniej zmieściłem już jest prawie dobrze co prawda jest troszkę ciszej niż pozostałem stacje ale nie tyle co było wcześniej .

Powalczę teraz jeszcze z blockly

 
Dodane : 14/06/2019 7:39 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5084
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

@wojtek_gtx powalcz raczej ze skryptami bash i poziomem głośności dla stacji , poddałem pomysł z volume6dB+ ale fakt każda zmiana radia z ta samą nazwą np OpenFm spowoduje podwyższenie głośności o 6 dB . Ma to sen jeżeli przełączasz między np RMF a OpenFM .  Tym czasem Powodzenia

 
Dodane : 14/06/2019 8:57 pm
(@arek156)
Wpisów: 24
Praktykant
 

Cześć

Mam pytanie, czy ktoś z Was próbował połączyć głośnik bluetooth do tego radia z raspberry? Męczę się od kilku dni i niestety bez rezultatu. Podłączyłem wersję kablową i działa super, niestety do drugiego pomieszczenia nie mam możliwości instalacji kabla.

Raspberry wyszukuje głośnik, paruje, ale nie ma połączenia, probowałem także z donglem bluetooth ale również problem.

Taki błąd:

Failed to connect: org.bluez.Error.Failed
 
Dodane : 04/08/2019 2:36 pm
Udostępnij: