Domoticz w wersji 4...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Domoticz w wersji 4.10717

1 Wpisów
1 Użytkownicy
0 Likes
1,893 Wyświetleń
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5084
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Autor tematu
 

Dziś padło na mój produkcyjny serwer domoticz , czyli aktualizacja po długim czasie, bo nie robię tego jak tylko pojawia się nowsza wersja ale czekam aż wersja stabilna rzeczywiście okaże się stabilna.

Nie będzie to poradnik , a raczej recenzja z tego jak to przebiegło więc jak ktoś już ma to za sobą to raczej niczego nowego się nie dowie.

Jak to zawsze zacząłem od zrobienia kopi bazy danych i wiedząc że różnie może być  kopi całego katalogu „domoticz”.

Jako że jestem uczulony na błędy przy tworzeniu kopi , zawsze przed aktualizacją zatrzymuję usługę domoticza i dopiero robię kopię katalogu i bazy. Tak już mam i może to głupie , ale uważam że kopia na działającym systemie to duże ryzyko ze względu na to że przy pracującym serwerze struktura bazy danych zmienia się na bieżąco  i robienie kopi na aktywnej bazie może spowodować kłopoty.

Drugie co robię zawsze przed aktualizacją domoticza to aktualizacja listy pakietów

sudo apt-get update

a po niej aktualizacja zainstalowanych pakietów do ich najnowszych wersji

sudo apt-get dist-upgrade

Wiedząc że system jest zaktualizowany zostało przejść do katalogu domoticza i uruchomić aktualizację

cd domoticz
./updaterelease

No i poszło bez najmniejszych problemów, serwer wystartował , zero błędów , wszystkie 6 pluginów pythona wystartowało i nie zgłosiło błędów , fail2ban gładko zaakceptował nowe pakiety , monit bez problemu rozumiał czego ma pilnować .

Powiem tak nie ma się co bać aktualizacji do aktualnej stabilnej wersji domoticza , jedno tylko zalecam dmuchać na zimne i robić kopie

 

 
Dodane : 12/07/2019 6:24 pm
Udostępnij: