433 na Domoticzu cz...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

433 na Domoticzu czujnik dymu

3 Wpisów
3 Użytkownicy
0 Likes
2,014 Wyświetleń
(@marcinb)
Wpisów: 10
Bywalec
Autor tematu
 

Zamówiłem niedawno dobry czujnik dymu - DIGOO DG-SA01 (w promocji można go dorwać za ok 30 zł), jak na swoją cenę, spasowanie wszystkich elementów bardzo dobre. Testowałem na dymie z zapałki - alarm uruchamia się bez problemu, jest głośny. Moja rada to zamontować czujnik nie na suficie tylko niżej - np. na meblu, ścianie.

Czujnik daje sygnał na RF433 o aktywacji alarmu lub słabej baterii, pytanie do was jak to połączyć z domoticzem, bo z tego co się orientowałem jest taka możliwość. Czy ktoś z Was przerabiał RFLink lub Sonoff RF Bridge z podobnym urządzeniem?

 
Dodane : 06/08/2019 3:31 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5084
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

Nie wiem dlaczego nie na suficie , ale mniejsza o to jak planujesz więcej urządzeń po radiu to RFlink sprawdzi się na bank , ale jak tylko ten czujnik to ja bym próbował sparować z tanim odbiornikiem 433 i bezpośrednio pod GPIO jak nie RBPi to jakiegoś wemosa.

Sonoff Bridge tylko do sonoff , ewentualnie Broadlink i wtedy masz IR do kompletu  

 
Dodane : 06/08/2019 3:56 pm
(@krzysztofch)
Wpisów: 490
Ekspert Donator 2K20 Zasłużony dla Forum, Donator 2K19
 

Ja mam rf link. Do tego czujnik dymu , czujniki zalania, czujniki otwarcia-zamkniecia, temp i wilgot . Uwazam je ok. Wszystkie czujniki z aliexpress. Okolo kazdy 29-30 zl. Tanie rozwiazanie, nie najgorsze ,dziala i bardzo latwo sie je podlancza.   Pierwszy wydatek troche wiekszy to zakup tego rf linku

 
Dodane : 07/08/2019 10:15 pm
Udostępnij: