Mam problem z wgran...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Mam problem z wgraniem obrazu na kartę

8 Wpisów
5 Użytkownicy
0 Likes
1,553 Wyświetleń
(@prychol)
Wpisów: 18
Praktykant
Autor tematu
 

Witam

Mam problem z wgraniem obrazu na kartę.

Posiadam 2 karty 16GB i na obu jest komunikat, że jest za mało miejsca (w załączniku zrzut ekranu z komunikatem).

Da się coś z tym zrobić, czy pozostaje kupno większej karty, np. 32GB?

Schowek01
 
Dodane : 10/02/2019 7:56 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5079
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

Widzę , że jednak z tymi kartami to naprawdę różnie jest , u mnie na karcie 16GB SANDISK ten obraz się mieści , ale już @wenar sygnalizował podobny problem.

Trzeba kupić kartę 32 GB, a ja zmienię w opisie żeby inni już się z tym nie zderzali 

 
Dodane : 10/02/2019 8:26 pm
(@prychol)
Wpisów: 18
Praktykant
Autor tematu
 

Tego się obawiałem:)

Dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

 
Dodane : 10/02/2019 8:40 pm
(@wenar)
Wpisów: 288
Weteran
 

Jak znajdę chwilę to okroje ten obraz tak, aby mieścił się na 16gb. Ale nic nie obiecuje.

 
Dodane : 10/02/2019 8:54 pm
(@prychol)
Wpisów: 18
Praktykant
Autor tematu
 

Nooo, byłoby super:)

Bo później ewentualny backup z karty 32 GB, mógłby znów nie zmieścić się na inną kartę o takiej pojemności i trzeba by 64 GB zakupić;)

 
Dodane : 10/02/2019 9:44 pm
abulec
(@abulec)
Wpisów: 68
Kontrybutor Donator 2K19
 

@prychol podczas przygotowania karty i formatowaniu jej na Fat32, na wielkość partycji ma znaczenie czy wybierzesz typ partycji jako "logical" albo "primary". Przy tej pierwszej faktycznie masz do dyspozycji troszkę mniej miejsca, bo tworzona jest dodatkowo mała partycja której nie wykorzystujesz, może dlatego miałeś problem.

Spróbuj przy formatowaniu wybrać primary. Najlepiej użyj do tego programu Partition Wizard, tam dobrze to widać co się dzieje z kartą i ile jest dostępnego miejsca.

 
Dodane : 10/02/2019 10:58 pm
(@prychol)
Wpisów: 18
Praktykant
Autor tematu
 

@abulec zrobiłem tak jak doradziłeś, lecz niestety pojemność karty nie zmieniła się.

Widoczne jest dokładnie tyle samo sektorów:(

 
Dodane : 11/02/2019 12:01 am
(@maciekk)
Wpisów: 106
Pomocny
 

Witajcie,

Mam dokładnie taki sam problem. Mam nową kartę GoodRam 16 GB - obraz niestety się nie mieści. Zrobiłem format jak @abulec radził, ale niestety nie zwiększyło to pojemności karty - obraz ciągle się nie mieści.

BTW, wgrałem obraz na 32 GB i uruchomiłem na najnowszej malince  i wszystko pięknie śmiga. 🙂

Panowie, wielkie dzięki za tak niesamowitą pracę i wsparcie (zwłaszcza dla takich początkujących jak ja ) 🙂

Szacunek.

 
Dodane : 11/02/2019 7:30 pm
Udostępnij: