Powiadomienia
Wyczyść wszystko

[Rozwiązany] AFE T6 i brak komunikacji na I2C

17 Wpisów
4 Użytkownicy
0 Likes
1,755 Wyświetleń
Wpisów: 5
Autor tematu
(@maly310)
Bywalec
Dołączył: 5 lat temu

Witam,

wczoraj udało mi się uruchomić Twoją Stację pogody na ESP8266 z czujnikiem Bosch BMP180 i wszytko chodziło przez jakiś czas, aż dziś rano widzę temperaturę 206,5 i ciśnienie 2267. Na szybko połączyłem się z ESP (stan: uruchomione) i widzę, że czujnik nie jest widoczny w okienku I2C Adres. Czy coś takiego Tobie się też dzieje? może to jakieś usypianie szyny?

dodatkowo LED na ESP lekko świeci nie wiem czy tylko świeci a może szybko mryga. Ten dziwny stan pojawia się po 1-3h.

Pozdrawiam

Marcin

16 Odpowiedzi
adrian
Wpisów: 3981
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 10 lat temu

hey nie mam takich objawów - coś masz podłączone do GPIO2 - na tym GPIO jest ta dioda do ESP.

 

Odpowiedz
1 Reply
(@maly310)
Dołączył: 5 lat temu

Bywalec
Wpisów: 5

do ESP jest tylko podłączone zasilanie i GPIO5 SCL i GPIO4 SDA, Dioda to ta obok anteny na płytce.

Odpowiedz
adrian
Wpisów: 3981
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 10 lat temu

a jakiego masz tego BMP180 to jakis gotowiec?

podłącz kondensator 100nF między GND a nózkę do zasilania tego czujnika. 

tutaj jest typowe podłączenie tego czujnika (strona 10) - jeśli to nie jest jakis gotowiec.

takie mróżenie led oraz problemy z odczytem sygnałów miałem w esp w rowerze (elektryk) - podłączenie kondensatorów rozwiązało mi problem

Odpowiedz
Wpisów: 5
Autor tematu
(@maly310)
Bywalec
Dołączył: 5 lat temu

tak jak piszesz. Informacja dla potomnych: każdy czujnik należy zbocznikować kondensatorem ceramicznym 100nF.

dodałem dodatkowy czujnik BH1750 i na chwile obecną od ponad 16h wszystko śmiga aż miło. 

P.S. jak zachowuje się oprogramowanie  AFE gdy zniknie sieć WiFi? 

Odpowiedz
adrian
Wpisów: 3981
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 10 lat temu

dzięki za info, że kondensator pomógł

Co do AFE i brak sieci. hm... nie wiem co cię intersuje w odpowiedzi

  • działa bez WiFi, ale nie da sie nim sterować zdalnie - co chyba jest oczywiste
  • jesli jest przekaznik i jest podlaczony przycisk do mozna przekaźnik mechanicznie włączać / wyłączać - tymże przyciskiem
  • ustawiasz sobie po jakim czasie ma powtórzyć łaczenie się z siecią WiFi 
  • chyba (nie pamiętam) podczas łaczenia się do WiFi, właczanie przekaźnika jest zablokwane 
  • nie przechowuje w pamięci wartosci z sensorów podczas braku połączenia z siecią WiFi
  • po połączeniu się z siecią wyśle stan przekaźników do np Domoticz albo po MQTT

 

Odpowiedz
Strona 1 / 3
Udostępnij: