Powiadomienia
Wyczyść wszystko

[Rozwiązany] Nie dzialają przekazniki

16 Wpisów
3 Użytkownicy
2 Likes
1,006 Wyświetleń
Wpisów: 57
Donator 2K20
Autor tematu
(@maniolxm)
Kontrybutor
Dołączył: 4 lata temu

Niestety ktoś zamknął temat i musiałem założyć nowy .

Adrian . Proszę cię sprawdz to ,bo ja już wysiadam . Dzisiaj siedziałem 7 godzin , wczoraj nie liczę . W tym firmware 4 mb co poprawiałeś nie działa mi sterowanie przekaznikami przez Domoticza (nawet nie wiem kiedy przestało dzialać bo testowałem BMP180). Konkretnie mam je podpięte pod GPIO 12 i 13 (innych nie próbowałem ). Wgram tasmotę to wszystko hula , wgram T0.2.4 to też wszystko dziala , a jak wgram T5.2.2 to nie reaguje na przyciski w Domoticzu .

15 Odpowiedzi
isom
Wpisów: 5084
 isom
Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
(@isom)
Szef wszystkich szefów
Dołączył: 6 lat temu

Faktycznie ta wersja T5 2.2.2  nie reaguje na sterowanie przekaźnikiem z poziomu domoticz , skonfigurowany przycisk załącza przekaźnik i wysłana jest wiadość do brokera , bo w domoticz stan się aktualizuje, ale już z poziomu domoticz sterowanie nie działa.

Debug nic nie daje bo po aktywacji przycisku pojawia się tylko to co zaznaczyłem 

 t5
Wpisów: 57
Donator 2K20
Autor tematu
(@maniolxm)
Kontrybutor
Dołączył: 4 lata temu

Na wersji AFE.Firmware.T5.2.2.1 Domoticz steruje przekaznikami . Lecz na tej wersji nie działał czujnik BM180 . Adrian to poprawił w wersji T5.2.2.2 i czujnik działa , lecz przestały działać przekazniki . Adrian pisał że dodał tylko jedną komendę " break;"  , więc czyżby to zmieniło całą zasadę działania przekazników  ? 

switch (configuration.type) {
case AFE_BME680_SENSOR:
_initialized = s6.begin(&configuration, &I2C);
break;
case AFE_BME280_SENSOR:
_initialized = s2.begin(&configuration, &I2C);
break;
case AFE_BMP180_SENSOR:
_initialized = s1.begin(&configuration, &I2C);
break;
default:
_initialized = false;
break; 
}
adrian
Wpisów: 3981
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 10 lat temu

@maniolxm @isom - a miało być taki pięknie - jutro sprawdzę i naprawię przez weekend

2 Odpowiedzi
adrian
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Dołączył: 10 lat temu

Szefu
Wpisów: 3981

@maniolxm @isom zakładam, że nie działa z przy API z MQTT tak? bo testuje Domoticz + HTTP i działa

sprawdzam teraz MQTT

Donator 2K20
(@maniolxm)
Dołączył: 4 lata temu

Kontrybutor
Wpisów: 57
Dodane przez: @adrian

@maniolxm @isom - a miało być taki pięknie - jutro sprawdzę i naprawię przez weekend

Tak miało być tak pięknie  - zmontować , zaprogramować i do garażu . A tu się nie zanosi . Jeszcze brak zasięgu w garażu i znowu będzie trzeba dokładać jakieś urządzenie . Tak nie działa z przy API z MQTT

isom
Wpisów: 5084
 isom
Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
(@isom)
Szef wszystkich szefów
Dołączył: 6 lat temu

@adrian tak nie steruje po mqtt 

EDIT

Tak jak pisałem tylko domoticz - broker - afe , w drugą stronę wszystko działa

 

Strona 1 / 2
Udostępnij: