Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Brama otwiera sie po podlaczeniu do wifi

24 Wpisów
5 Użytkownicy
1 Likes
2,838 Wyświetleń
Wpisów: 12
 tox
Autor tematu
(@tox)
Bywalec
Dołączył: 5 lat temu

Witam,

Najnowszy firmware T5, calosc odpalona na ESP8266 (LoLin, nodemcu). Wszystko OK, ale po podlaczeniu do wifi brama jest automatycznie otwierana. To samo jesli straci na chwile polaczenie z routerem. Skutkuje to losowymi otwarciami w srodku nocy.. ;(

Jakis reset stanow gpio po podlaczeniu? Co moze byc przyczyna?

 

Pozdrawiam!

23 Odpowiedzi
adrian
Wpisów: 3973
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 10 lat temu

zmień może gpio do którego podłączony jest przekaźnik. GPIO różnie zachowują się podczas, gdy ESP8266 startuje

Proponuje najpierw sprawdzić 5 lub 4 .

NodeMCU
GPIO
ESP8266
GPIO
Behaviour
Flash Mode
Behaviour
Dummy Arduino App
Behaviour
Arduino Set GPIOs Low
D0 16 High High during boot, falls after ~110ms (to ~1V?) High during boot, falls after ~110ms (to ~1V)
D1 5 Low Low Low
D2 4 Low Low Low
D3 0 Low then oscillates Varies, stabilizes high after ~100ms Varies, stabilizes low after ~110ms
D4 2 Varies, stabilizes high after ~60ms Varies, stabilizes high after ~70ms Varies, stabilizes low after ~110ms
D5 14 High High, then low after ~110ms High, then low after ~110ms
D6 12 High High, then low after ~110ms High, then low after ~110ms
D7 13 High High, then low after ~110ms High, then low after ~110ms
D8 15 Low Low, with glitch ~110ms Low, with glitch ~110ms
D9 3 Low Low until ~50ms then high Low until ~50ms then high until ~110ms then low
D10 1 Low Low until ~50ms then high Low until ~50ms then high until ~110ms then low
Odpowiedz
1 Reply
 tox
(@tox)
Dołączył: 5 lat temu

Bywalec
Wpisów: 12

To samo dokladnie. Co ciekawe, jesli w AFE ustawie GPIO inne niz 4 lub 5 a fizycznie tam mam podlaczony przekaznik to nic takiego sie nie dzieje. Ani przy starcie ani przy polaczeniu ponownym do wi-fi brama sie nie otwiera.. W momencie ustawienia w afe odpowiedniego gpio -- to samo. 

Takie cos by sugerowalo chyba software-owy "problem", nie? Jakies inne pomysly?

W ostatecznosci mozna by pewnie posprawdzac na jak dlugo zmienia sie stan na gpio i dobrac kondensator tak by "wyciac" zmiane (o ile impuls nie trwa 1s) choc zdecydowanie lepiej by bylo bez kombinacji 🙂

Pozdrawiam i dzieki za odpowiedz!

Odpowiedz
isom
Wpisów: 5079
 isom
Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
(@isom)
Szef wszystkich szefów
Dołączył: 6 lat temu

@tox możesz wstawić nawet odręczny schemat połączeń tego układu ? mam gdzieś w szufladzie takiego Lo Lina więc spróbuje odtworzyć ten problem . Wgrywałem AFE T5 do różnych ESP nawet ESP-01 i nigdy nie miałem takiego przypadku.

Od czasu wydania tego softu moją bramę obsługiwał Yunshan własnie z T5 , a od jakiegoś czasu moduł kolegi @Lukas121 i nigdy brama się sama nie otworzyła a kilka przypadków resetowania routera już było.

Odpowiedz
2 Odpowiedzi
adrian
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Dołączył: 10 lat temu

Szefu
Wpisów: 3973

u mnie to samo. W sensie nie mam problemu. Mam moduł 1.0 @lukas121 podłaczonego do bramy

Kiedyś rozmawiałem z @lukas121 i z tego co pamiętam miał taki problem w swoim układzie, ale go rozwiązał. @lukas121?

Odpowiedz
 tox
(@tox)
Dołączył: 5 lat temu

Bywalec
Wpisów: 12

Podesle dzisiaj schemat. Wszystko dziala jak nalezy, problem tylko i wylacznie podczas laczenia z siecia..

Odpowiedz
lukas121
Wpisów: 544
Zasłużony dla Forum Donator 2K19
(@lukas121)
Ekspert
Dołączył: 6 lat temu

U mnie na wersji 1.0 p podłączeniu zasilania przekaźnik się załączał. W następnych wersjach już nie było takiego problemu. Skąd pewność że rozłącza się wifi a nie restartuje się urządzenie, może prądowo ci coś nie wydala. Mogę polecić mój sterownik 🙂

Odpowiedz
1 Reply
 tox
(@tox)
Dołączył: 5 lat temu

Bywalec
Wpisów: 12

Pradowo wyrabia. Jak w routerze zrobie iface down dla wifi i potem up, to ZAWSZE po podlaczeniu (co widze w logach routera) brama sie otwiera. W 100% powtarzalne.. 

Odpowiedz
adrian
Wpisów: 3973
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 10 lat temu

to co robię podczas startu firmware to ustawiam wyjscie GPIO na tryb OUTPUT

https://www.arduino.cc/en/Tutorial/DigitalPins

Odpowiedz
1 Reply
 tox
(@tox)
Dołączył: 5 lat temu

Bywalec
Wpisów: 12

A WiFi disconnect/connect powoduje restart firmware?

Odpowiedz
Strona 1 / 3
Udostępnij: