Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Dlugi czas przelaczania sonoff dual

5 Wpisów
2 Użytkownicy
1 Likes
1,439 Wyświetleń
Wpisów: 4
Autor tematu
(@qamil991)
Bywalec
Dołączył: 5 lat temu

Witam wszystkich.

Chcialem zglosic problem 🙂

Po wgraniu AFE na duala przez pare dni bylo ok. Teraz jest problem.

Przelaczniki swiatla bistabilne.

Gdy zmienie stan trzeba czekac pare sekund zeby swiatlo zgaslo albo sie zaswiecilo. Czy mial ktos taki sam problem ?

Dodam ze w czasie kiedy to dzialalo konfigurowalem domoticza. W domoticzu zauwazylem ze przy zmianie stanu przez www, sonoff reagowal normalnie, lecz gdy fizycznie zmienilem stan przelacznikiem to zmiana stanu na domoticzu (www) nastepowala po 3-5 sek. Obecnie domoticz jest odlaczony od sieci a w AFE nie wylaczylem serwera.

Pozdrawiam

Kamil

4 Odpowiedzi
1 Reply
adrian
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Dołączył: 10 lat temu

Szefu
Wpisów: 3981

- jak wyłączysz domoticz api w konfiguracji AFE to tak samo zachowuje sie

- jaka wersja AFE ?

- w domoticz zawsze status będzie odświeżany z opóźnieniem - ponieważ ekran jest odświeżany w kilku-sekundowych interwałach  

 
Odpowiedz
Wpisów: 4
Autor tematu
(@qamil991)
Bywalec
Dołączył: 5 lat temu

1.3.0 T4 esp8285

Wylaczenie domoticz api pomoglo. Bede testowal

Odpowiedz
adrian
Wpisów: 3981
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 10 lat temu

Musze zobaczyć tam do kodu - bo jeśli pomogło to może mogę coś poprawić w sytuacjach kiedy Sonoff uderza do domoticza który jest wylaczony

Masz teraz taki efek jak wprowadzasz do przeglądarki www adres który nie istnieje - minie chwile zanim przeglądarka odpowie ze nie ma takiej strony 

Odpowiedz
Wpisów: 4
Autor tematu
(@qamil991)
Bywalec
Dołączył: 5 lat temu

Super 🙂

Do sonoffa mam podlaczone 4 przyciski bo byla instalacja schodowa 1 przekaznik na 2 przyciski. Raz byla taka sytuacja ze ze przypadkiem z zona prawie jedoczesnie w wcisnelismy 2 przyciski i przez chwile kazdy chcial wlaczyc swiatlo to sonoff zglupial i mial laga na chwile 😀

Ogolnie bardzo mi sie podoba AFE bo rozwiazalo moj problem z przelacznikami bistabilnymi 🙂 nie widziala mi sie zmiana przyciskow na dzwonkowe. Chcialem to zrobic na arduino ale przez te bistabilne poleglem, a w internecie 0 projektow.

Dzieki za pomoc

Pozdrowienia i powodzenia w dalszym rozwijaniu projektu. Z przyjemnoscia bede polecal AFE 🙂

Odpowiedz
Udostępnij: