Powiadomienia
Wyczyść wszystko

[Rozwiązany] Znowu problem z AFE i Domoticzem beta

41 Wpisów
3 Użytkownicy
1 Likes
4,483 Wyświetleń
Wpisów: 603
Autor tematu
(@steel_rat)
Ekspert
Dołączył: 4 lata temu

No i znowu namieszali w domoticzu. Urządzenia na AFE i używające MQTT działają co drugi click. ON-NN-NN-OFF-NN-NN-ON.

To NN to klikanie w przycisk gdzie nic się nie dzieje. Czyli powinno być ON-OFF-ON-OFF-ON-OFF.

Dodam że urządzenia na innym firmware działają po MQTT dalej dobrze. Możliwe, że odpowiada za to ta poprawka w Domoticzu.

https://github.com/domoticz/domoticz/commit/20462bb29e93a1de68a05840462bcc92feb53e3a

Da się to poprawić?

Ech. Teraz "nvalue" : 0 jest bez tak, a AFE reaguje na "nvalue" : "0".

Adrian możesz to poprawić by reagowało na oby dwie wartości?

40 Odpowiedzi
isom
Wpisów: 5079
 isom
Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
(@isom)
Szef wszystkich szefów
Dołączył: 6 lat temu

@steel_rat to ostatnia V beta ?

 

Wpisów: 603
Autor tematu
(@steel_rat)
Ekspert
Dołączył: 4 lata temu

Nie wiem chyba tak. Ja muszę na router kompilować. I po ostatniej aktualizacji tak to wygląda. Ale co ciekawe chyba jednak nie chodzi o cudzysłowy. Po prostu jednak AFE na co drugą komendę reaguje. Nie ważne czy w cudzysłowiu czy nie. Nie wiem czemu. Możliwe że to o ten patch chodzi co w 1 poście.

Wpisów: 603
Autor tematu
(@steel_rat)
Ekspert
Dołączył: 4 lata temu

c:\Program Files\mosquitto>mosquitto_pub -h 10.1.0.1  -t domoticz/out -m {"idx":69,"nvalue":"1"}  -ON

c:\Program Files\mosquitto>mosquitto_pub -h 10.0.0.1  -t domoticz/out -m {"idx":69,"nvalue":"1"} -NIC

c:\Program Files\mosquitto>mosquitto_pub -h 10.0.0.1 -t domoticz/out -m {"idx":69,"nvalue":"0"} - OFF

c:\Program Files\mosquitto>mosquitto_pub -h 10.0.0.1 -t domoticz/out -m {"idx":69,"nvalue":"0"} - NIC

 

Ale taka sekwencja

c:\Program Files\mosquitto>mosquitto_pub -h 10.0.0.1  -t domoticz/out -m {"idx":69,"nvalue":"1"}  -ON

c:\Program Files\mosquitto>mosquitto_pub -h 10.0.0.1  -t domoticz/out -m {"idx":69,"nvalue":"1"} -NIC

c:\Program Files\mosquitto>mosquitto_pub -h 10.0.0.1 -t domoticz/out -m {"idx":69,"nvalue":"0"} - OFF

c:\Program Files\mosquitto>mosquitto_pub -h 10.0.0.1 -t domoticz/out -m {"idx":69,"nvalue":"1"} - NIC

 

tak samo działa jak pierwsza. Wygląda to tak jak by AFE czekało na 2 komendy nvalue puste też może być i tak samo działa. Właściwie nie jestem pewny co się właściwie popsuło. Czy AFE, ale tak mają wszystkie urządzenia na nim, czy mosquitto, czy domoticz.

 

adrian
Wpisów: 3973
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 10 lat temu

patrze sobie w ten kod Domoticz - linia 255 wprowadzone jest coś takiego:

//Prevent MQTT update being send to client after next update  

i jakiś tam kod

nie wiem co autor miał na myśli

jest ten sam problem na stabilnej wersji Domoticz?

w weekend spróbuje zainstalować afe pod domoticz i pokombinować, żeby coś takiego odtworzyć

Strona 1 / 7
Udostępnij: