Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Zapytanie przez HTTP API zawiesza urządzenie

6 Wpisów
2 Użytkownicy
0 Likes
1,202 Wyświetleń
Wpisów: 6
Autor tematu
(@lord_oktan)
Bywalec
Dołączył: 5 lat temu

Cześć,

To moja pierwsza styczność z AFE Frimware. Mam urządzenie bez czujników i z procesorem 8285 (dioda nie jest w okienku, ale świeci przez obudwę) i wgrałem angielską wersję softu 2.0.2 T0 dedykowaną Sonoff Basic. Następnie w oknie przeglądarki skonfigurowałem całość wg. instrukcji. Do tego momentu wszystko działa poprawnie, panel administracyjny widać, zmiany zapisuje, urządzenie restartuje. Jednak:

  1. dioda led (mimo ustawienia) nie odzwierciedla statusu przekaźnika (cały czas mruga na zielono)
  2. przyciskiem nie jestem w stanie (mimo ustawienia) zmienić statusu przekaźnika
  3. największym problemem jest zawieszenie się urządzenia po próbie dostępu przez API po HTTP. Wywołanie różnych komend zawsze skutkuje utratą połączenia z urządzenie. Przestaje ono odpowiadać.

Co poradzić?

5 Odpowiedzi
adrian
Wpisów: 3981
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 10 lat temu

 a z jaką częśtotliwością miga ta dioda? Generalnie nie powinna migać: miga gdy:

- łączy się do WiFi lub jest w trybie konfiguracji

Konfiguracja całości co oznacza w Twoim przypadku? Co konfigurowałeś.

pzdr.a

Odpowiedz
Wpisów: 6
Autor tematu
(@lord_oktan)
Bywalec
Dołączył: 5 lat temu

Mruga ok 2 razy na sekundę. Konfiguracja całości tzn. po połączeniu się z urządzeniem wprowadzam dane do połączenia z siecią WiFi. Urządzenie się restartuje i łączę się znim ponownie już w mojej sieci WiFi. Ustawiam w nim nazwę przekaźnika i klikam "Zapisz" i "Zakończ konfigurację". 

Odpowiedz
Wpisów: 6
Autor tematu
(@lord_oktan)
Bywalec
Dołączył: 5 lat temu

Dobra - wszystko jasne. Błąd w oprogramowaniu jest taki, że będąc w panelu konfiguracyjnym (w trybie konfiguracji ta dioda tak mruga) każde zapytanie do API po HTTP zawiesza system. Błąd z mojej strony był taki, że "Zakończ konfigurację" restartuje urządzenie i pokazuje planszę do "logowania" do panelu administracyjnego z przyciskami "Tryb normalny" lub "Tryb Hotspot". Ja ten przycisk "Tryb normalny" rozumiałem jako normalne funkcjonowanie urządzenia, a nie normalne logowanie do panelu konfiguracyjnego, w związku z czym zawsze go klikałem. 

Odpowiedz
adrian
Wpisów: 3981
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 10 lat temu

Ok, czyli wszystko śmiga dobrze

pzdr.a

Odpowiedz
Strona 1 / 2
Udostępnij: