Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Sonoff Basic - AFE - T0 (1.4.0) / T2 (1.2.2)

20 Wpisów
3 Użytkownicy
0 Likes
3,093 Wyświetleń
Wpisów: 136
Autor tematu
(@marlon)
Pomocny
Dołączył: 6 lat temu

Witam,

Mam problem z Sonoffem Basic, wgralem AFE T0 w wersji 1.4.0 (8266) i podlaczylem dodatkowy zewnetrzny wlacznik do niego. Oczywiscie dodalem rezystor oraz kondensator wedlug rysunku. Po zalaczeniu zasilania, sonoff laczy sie z siecia domowa, mozna go sterowac 2 czasami 3 razy po czym resetuje swoje ustawienia do zera. Budzi sie ponownie juz z IP 192.168.5.1.

Probowalem wylaczyc calkowicie wlacznik ale bez roznicy, te same zachowanie.

Wgralem do niego sprawdzony soft T2 1.2.2 8266 (czujnik DHT wylaczony) ale znowu to samo.

Probowalem wgrywac czyste oprogramowania a potem T2 do niego bez zmian.

Podejrzewam ze mam jakis wadliwa sztuke wiec sprobuje zrobic to samo na nowym, zobaczymy czy problem ustapia.

Czy moze o czyms zapomnialem, co nalezalo by sprawdzic ?

Sonoff z wlacznikiem
19 Odpowiedzi
Wpisów: 136
Autor tematu
(@marlon)
Pomocny
Dołączył: 6 lat temu

Na dodatek wlasnie zauwazylem ze w momencie kiedy moj nowy sonoff wysypuje ustawienia, trace temperature z drugiego sonoffa (pokazuje -5C) do ktorego jest podpiety DHT22 (ten ma T2 1.3.3). Wtedy potrzebny jest twardy restart tego sonoffa (z czujnikiem DHT) poprzez odlaczenie zasilania od niego na bezpieczniku. Probowalem robic restart sonoffa przez http , przy wychodzeniu z trybu konfiguracji robi zawsze restart urzadzenia ale tu w tym wypadku to nie wystarcza.

Nie bardzo wiem dlaczego, mozliwe ze mam jakies dwie wadliwe sztuki tutaj. Zalaczam schemat prowizoryczny polaczen.

Moze to wina zaklucen ? Czy ktos spotkal sie z podobnymi problemami ?

 

Lazienka
Odpowiedz
adrian
Wpisów: 3973
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 10 lat temu

nie ustawiasz przypadkiem tego przycisku zewnętrznego jako systemowy?

 

Odpowiedz
Wpisów: 136
Autor tematu
(@marlon)
Pomocny
Dołączył: 6 lat temu

@Adrian Nie, wylaczylem teraz nawet wlacznik zewnetrzny calkowicie. Problem pojawia sie za kazdym razem, po ostatnim wpisaniu ustawien wytrzymal 4 zalaczenia. Pomiedzy zalaczeniami przekaznika trzymam dosc dlugie odstepy.

Rowniez nie wiem dlaczego drugi sonoff traci odczyt temperatury za kazdym razem kiedy pierwszy sie wysypie - wskazuje wtedy -5C i wtedy musze odlaczyc go od zasilania i powtornie wlaczyc. Oba sa ze wspolnego zasilania przez oddzielne bezpieczniki.

Odpowiedz
isom
Wpisów: 5079
 isom
Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
(@isom)
Szef wszystkich szefów
Dołączył: 6 lat temu

jak daleko od siebie są te sonoff-y ? Słyszałem, że jak są obok siebie to czasem jeden zakłóca drugiego , ja nie miałem takiego przypadku , ale warto to sprawdzić

Odpowiedz
Strona 1 / 4
Udostępnij: