Powiadomienia
Wyczyść wszystko

[Rozwiązany] Problem z sonoff-y 4ch T0

18 Wpisów
3 Użytkownicy
2 Likes
1,316 Wyświetleń
Daro1003
Wpisów: 758
Patron Strony Donator 2K19, Donator 2K20, Donator 2K21, Donator 2K23
Autor tematu
(@daro1003)
Mistrz
Dołączył: 5 lat temu

Witam

Mam 15szt Sonoff 4ch w rozdzielni. Na wszystkich wgrana wersja T0 2.2.0 wszystko działa ale:

Jakiś czas temu - 3 tyg temu wystąpił problem że sonoff stracił połączenie z Domoticz ciągle migał oraz guziki na sonoff nie funkcjonowały zalogowałem się do niego przez IP i okazało się że w zakładce MQTT Broker w rubrykach są jakieś krzaki pytajniki i inne znaki uzupełniłem dane zrobiłem restart i ok działa,

Dziś stało się podobnie z innym Sonoff-em ale nie dało się z nim połączyć przez stałe IP tylko przez 192.168.5.1 - ciągle migał szybko jak w trybie konfiguracji po zalogowaniu okazało się że w zakładce sieć Wi-Fi są krzaki uzupełniłem dane zrestartowałem i ok.

Co może być problemem oprogramowanie ?Aktualizować na którą wersje ? Ostatnio wgrałem 3.0.1 do Wemosa i strasznie kiepsko działał wolno ładowały się strony załadowałem 3.0.0 i wszystko ok. 

Którą stabilna wersja T0 jest sprawdzona ? Na która aktualizować ?

Ogólnie mówiąc kiepski temat bo wprowadza zamęt w podstawowym sterowaniu oświetleniem.

17 Odpowiedzi
adrian
Wpisów: 3973
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 10 lat temu
  • te krzaki będą trudno diagnozowalne. Mialem w jednym sonoff coś takiego ze 2 lata temu po burzy. Problemy mogą być software, ale żeby to naprawić trzeba być w stanie to w powtarzalny sposób zreplikować i wyłapać. Problemy tez mogą być sprzętowe. Te kostki pamieć maja swoja żywotność ilosc odczytów / zapisów jest ograniczona - ogólnie mówiąc każda z tych kostek pamieć kiedyś padnie
  • co do stabilnej wersji ja używam tylko najnowszej. W domu mam wszystko na 3.0.1: Na Sonoffach, ESP12F od AI, Wemos v3
    • jak podeślesz mi tego Wemos'a to może będę w stanie coś zmienić w AFE. Tak to mam trudność żeby stwierdzić dlaczego masz takie zachowanie 

Pzdr.a

Daro1003
Wpisów: 758
Patron Strony Donator 2K19, Donator 2K20, Donator 2K21, Donator 2K23
Autor tematu
(@daro1003)
Mistrz
Dołączył: 5 lat temu

A wiesz na wemosie mi nie zależy wgrałem inna wersje i jest Ok ale mogę podesłać te dwa wenosy co się na nich tak dzieje ale wemosa można podmienić również, większy problem z Sonoff  stało mi się to na dwóch Sonoff wersja Sonoff jedna z pierwszych kupione napewno rok temu lub więcej. Kolejne odkupione są nowsze w sumie mam 3 wersje. 
Co radzisz ? 
Co robić jak akcja się powtórzy ?? 

Spróbuje zaktualizować do najnowszej wersji skoro wszystko u ciebie śmiga. 

Daro1003
Wpisów: 758
Patron Strony Donator 2K19, Donator 2K20, Donator 2K21, Donator 2K23
Autor tematu
(@daro1003)
Mistrz
Dołączył: 5 lat temu

Zrobiłem wczoraj  aktualizacje sonofa 4ch do wersji T0 3.0.1 no i @Adrian słabo dzisiaj widzę wolne działanie ładowanie strony ponad minutę, przejście między opcjami po 20 - 30 sekund identyczne problemy jak w wemos.

Zrobiłem aktualizacje do poprzedniej wersji T0 3.0.0 i całkiem inne działanie ładowanie strony w 2-3 sekundy przechodzenie po opcjach po kliknięciu wszystko działa ok na tej wersji.

isom
Wpisów: 5079
 isom
Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
(@isom)
Szef wszystkich szefów
Dołączył: 6 lat temu

T0 3.0.1 mam na kilku modułach ( rożnych ) wemos, sonoff i nie zauważyłem żeby coś wolno się ładowało czy działało. Wejście w konfig jest płynne i bieganie między zakładkami również. Samo działanie softu bez zastrzeżeń. 

Strona 1 / 3
Udostępnij: