Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Sonoff Basic / AFE T2 1.3.3 / DHT22 odczytuje -5C

21 Wpisów
5 Użytkownicy
3 Likes
3,907 Wyświetleń
Wpisów: 136
Autor tematu
(@marlon)
Pomocny
Dołączył: 6 lat temu

Witajcie,

Mam drobny problem z odczytem temperatury z czujnika DHT22 ktory jest podlaczony do Sonoffa Basic. Zestaw ten dziala od okolo 6 miesiecy, ogolnie wszytko ok ale co jakis czas zdarza sie ze czujnik odczytuje wartosc -5C. Na poczatku zdarzalo sie to co jakies 1-2 tygodni gdy nagle ciagle odczytywal stala wartosc (-5C) ale ostatnio sie to nasililo i w tym tygodniu wywalilo go juz dwa razy. Gdy to sie wydarzy sonoff ciagle zyje, mozna go wykryc pingiem albo zalogowac sie przez http do ustawien. Rownie mozna sterowac urzadzeniem ktore jest podlaczone do tego sonoffa bez problem.

Po odlaczeniu Sonoffa i ponownym podlaczeniu go do sieci wszystko wraca do normy, wiec nie bardzo wiem gdzie jest problem.

W domu mam jeszcze inny DHT22 ktory jest rowniez podlaczony do innego sonoffa ale ten zestaw dziala bez problemow.

Jedyna znaczna roznica jest to ze DHT ktory stwarza problem jest na znacznie dluzszym kablu , pewnie jakies 1.5m (RJ45) and w drugim zestawie ten przewod jest moze o dlugosci 20-30cm.

No i oczywiscie lokalizaja , jeden jest w lazience w poblizy boilera gazowego a drugi w salonie w bardziej komfortowym miejscu.

Prosze piszcie jesli ktos spotkal sie z podobnym problemem.

 

Czujnik DHT
20 Odpowiedzi
isom
Wpisów: 5079
 isom
Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
(@isom)
Szef wszystkich szefów
Dołączył: 6 lat temu

Moim zdaniem pada DHT , jak masz mozliwość to zamień te czujniki miejscami i wtedy się upewnisz.

Odpowiedz
Wpisów: 136
Autor tematu
(@marlon)
Pomocny
Dołączył: 6 lat temu

Probowalem z nowiutkim czujnikiem ale problem pojawia sie co kilka dni. Byc moze to wina zaklucen, moze sprobuje poprawadzic data przewody inaczej zdala od przewodow z napieciem. Dam znac na forum.

I jeszcze jedno. Soft na tym Sonoffie to T2 1.3.3 moge sprobowac wgrac nowsza wersje 1.4.0 jesli myslisz ze moze pomoc jakby tam byl jakis znany problem.

Odpowiedz
adrian
Wpisów: 3973
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 10 lat temu

mam jedno urządzenie gdzie mam taki sam problem - ale nie miałem okazji zdiagnozować go - to -5st wyskakuje od czasu do czasu

mam te urządzenie blisko (30cm) od silnika 

Odpowiedz
Wpisów: 136
Autor tematu
(@marlon)
Pomocny
Dołączył: 6 lat temu

Nie wiem czy u Ciebie jest podobnie, w moim wypadku gdy czujnik zaczyna wskazywac -5C to wtedy tylko zresetowanie urzadzenia przywraca poprawny odczyt. Bez odlaczania zasilania wisial by ciagle na wartosci -5C w nieskonczonosc.

Na szczescie mam regule z powiadomieniem gdy to sie stanie takze jak jestem w domu to od razu szybki reset. Jak mnie nie w poblizu to dopiero jak wracam do domu. Jest to troche denerwujace bo psuje mi to historie pomiarow na wykresie 😉 

A tak na boku zapytam czy jest mozliwosc zresetowania Sonoffa z AFE poprzez openhab za pomoca przycisku ? Ewentualnie moglbym ustawic reset automatyczny gdy zaczyna pokazywac wartosc -5C.

Odpowiedz
Strona 1 / 4
Udostępnij: