Powiadomienia
Wyczyść wszystko

[Rozwiązany] So off basic I are 1.3.1 T1 gpio nie włącza relaya

5 Wpisów
2 Użytkownicy
0 Likes
1,308 Wyświetleń
Wpisów: 51
Autor tematu
(@sedini)
Kontrybutor
Dołączył: 5 lat temu

witam zainstalowałem afe i w ustawieniach mam switch gpio0 monostable controlling ustawiłem only  relay

I tutaj mam select relay controlled by switch I tu mam "none" I nie mam nic do wybrania.

Mam zamiar przylutowana do tego przycisku 2 przewody i podłączyć pod włącznik dzwonkowy żeby manualnie włączać swiarlo.

Ma ktoś pomysł co jest nie tak ?

 

4 Odpowiedzi
1 Reply
adrian
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Dołączył: 10 lat temu

Szefu
Wpisów: 3973

a ile ustawiles przekaźników ze jest w urządzeniu - pierwsza strona konfiguracyjna?

Wpisów: 51
Autor tematu
(@sedini)
Kontrybutor
Dołączył: 5 lat temu

Nie ustawiłem ale teraz po przedstawieniu i kliknięciu w jakąjolwiek zakładkę po lewej mam komunikat strona nie dostępna. Po wpisaniu IP nie mam żadnych zapisanych ustawień.

 

Działa na inne przeglądarce.

W ustawieniach relay coś zmieniać ? Tam znowu jest gpio do wyboru dać też na 0 ?

2 Odpowiedzi
adrian
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Dołączył: 10 lat temu

Szefu
Wpisów: 3973

no to tak ogólnie,

  • jak ustawisz, ze jest brak przekaźników w urządzeniu to nie mozesz poźniej wybrać którym sterujesz, bo skonfigurowane jest, że nie ma przekaźników
  • Co do konfiguracji GPIO to musisz wiedzieć konfigurując urządzenie do czego podłączone jest co. Jesłi masz na GPIO 0 przycisk to juz nie masz na nim przekaźnik
  • jak rozumiem to jest sonoff to zobacz w ten wątek.  Z tego co pamitętam to jest GPIO 12 lub 13
(@sedini)
Dołączył: 5 lat temu

Kontrybutor
Wpisów: 51

Dziękuję działa poczytałem poradnik

Udostępnij: