Powiadomienia
Wyczyść wszystko

[Rozwiązany] Problem z czujnikiem AM2301 i domoticz

13 Wpisów
3 Użytkownicy
2 Likes
3,788 Wyświetleń
Wpisów: 6
Autor tematu
(@rafu3d)
Bywalec
Dołączył: 5 lat temu

Hej!
Mój problem jest pewnie dosyć błahy, natomiast nie jestem w stanie po przekopaniu całego forum się do niego zabrać.
Na moim Sonoff T2 zainstalowałem AFE Firmware (T2). Wszystko skonfigurowałem, dodałem idx Domoticz i przełącznik sam w sobie działa. Nie działa niestety czujnik temperatury i wilgotności (AM2301). Na bank jest sprawny, ponieważ na oryginalnym oprogramowaniu było wszystko okej. Nie wiem też do końca jak sprawdzić które to GPIO, na które jest on podłączony i które DH wybrać (moze to w tym problem). Bardzo proszę o pomoc.

12 Odpowiedzi
1 Reply
adrian
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Dołączył: 10 lat temu

Szefu
Wpisów: 3973

Hey, jesteś pewien, że masz na myśli  Sonoff T2 ? Napisałeś, że na oryginalnym oprogramowaniu działał czujnik temperatury. Nigdy nie widziałem, żeby Sonoff T2 obsługiwał fabrycznie czujnik temperatury. 

Wpisów: 6
Autor tematu
(@rafu3d)
Bywalec
Dołączył: 5 lat temu

Mój błąd, oczywiście to Sonoff TH16, tylko z wgranym AFE Firmware w wersji wlasnie T2 😀

1 Reply
adrian
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Dołączył: 10 lat temu

Szefu
Wpisów: 3973

GPIO14

Wpisów: 6
Autor tematu
(@rafu3d)
Bywalec
Dołączył: 5 lat temu

A jak sprawa wygląda z czujnikiem si7021 oraz DS18B20? Z góry dziękuję za pomoc.

isom
Wpisów: 5079
 isom
Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
(@isom)
Szef wszystkich szefów
Dołączył: 6 lat temu

si7021 w AFE nie jest obsługiwany, natomiast dla DS18B20 trzeba wgrać soft T1 i to też bedzie GPIO 14

Wpisów: 6
Autor tematu
(@rafu3d)
Bywalec
Dołączył: 5 lat temu

Dzięki! Czy istnieje jakieś oprogramowanie poza oryginalnym Sonoffa, które obsługuje ten czujnik? Mam na myśli integrację z Domoticz (lub podobnym) i wykresy temperatury/wilgotności. 

Strona 1 / 3
Udostępnij: