Powiadomienia
Wyczyść wszystko

[Rozwiązany] Coś nie tak z AFE firmware T2 1.3.3

5 Wpisów
2 Użytkownicy
0 Likes
1,190 Wyświetleń
Wpisów: 10
 stan
Autor tematu
(@stan)
Bywalec
Dołączył: 6 lat temu

Wprowadziłem korektę wartości dla temperatury (-3). Wynik zgłaszany przez sonoff'a pozostał bez zmian. Proszę o sprawdzenie w źródłach.

4 Odpowiedzi
adrian
Wpisów: 3973
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 10 lat temu

cześć

  • jest tam znany mi defekt
  • poniżej jest wersja 1.4.0 beta - poprawiona, ale jeszcze testuję - jak chcesz to zainstaluj i pomóż mi w testowaniu 🙂

pozdrawiam

1 Reply
 stan
(@stan)
Dołączył: 6 lat temu

Bywalec
Wpisów: 10

Cześć,

zainstalowałem. Będę bacznie się przyglądał pracy urządzenia na tym oprogramowaniu. Jednak znalazłem pewną regułę działania "przyrządu". Przyrządem nazywam puszkę plastikową instalacyjną do użytku zewnętrznego (w ogrodzie). W niej sonoff, a na zewnątrz przyklejony do puszki DHT22. I co się okazało? Wykres odczytu temperatury był wyraźnie schodkowy, a temperatura odczytu wyższa od, powiedzmy prognozowanej, o trzy stopnie. Schodki wydały mi się synchroniczne z cyklami włącz - wyłącz. Wywaliłem DHT na odległość 40cm od puszki i problem zniknął. Wychodzi na to, że DHT nie może być zbyt blisko sonoff'a. Mocowanie na obudowie i kabelki ok. 3 cm to za mało. Promieniowanie cieplne i przewodnictwo cieplne są potężnym zakłóceniem dla takiego układu. Sonoff jednak nieźle grzeje i nie obciążenie jest tego powodem. Ot, jakieś tam doświadczenie. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

adrian
Wpisów: 3973
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 10 lat temu

tak sonoffy grzeją się - a jak przesadzić z wielkością odbiornika to pójdą z dymem

adrian
Wpisów: 3973
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 10 lat temu

do pobrania wersja 1.4.0 rozwiązująca problem

Udostępnij: