Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Na zmianę - miga (szybko) albo ciągle się świeci - Sonoff Basic i T1

11 Wpisów
2 Użytkownicy
1 Likes
5,739 Wyświetleń
Wpisów: 52
Donator 2K18
Autor tematu
(@eathan)
Kontrybutor
Dołączył: 6 lat temu

Wczoraj dopadła mnie ciekawa przypadłość. Poprawnie działający Sonoff nagle odmówił posłuszeństwa i przestał słuchać. Na zmianę świeci ciągle potem zaczyna szybko migać. Na chwilę gaśnie i znowu zaczyna od nowa - świeci a potem miga. Dodatkowo w sieci co chwile pojawia się AFE-Device, ale nie da się z nim połączyć. Po chwili AFE-Device znika. 

Kilka obserwacji:

- nie reaguje na przypisanym IP,
- nie reaguj na 192.168.5.1,
- nie reaguje na włącznik zewnętrzny, 
- odłączenia zasilania i jego przywrócenie nic nie zmienia, 
- nie reaguje na MQTT, 
- czasem użycie zewnętrznego przełącznika powoduje zmianę trybu pracy diody (zaczyna ciągle świecić). 

Problem pojawi się sam od tak. Trwa jeszcze remont i mocno się kurzy. Jednak zakładam, że to nie będzie mieć znaczenia. 

PS
Jak Sonoffa z AFE przywrócić do ustawień fabrycznych bez flashowania i dostępu do panelu konfiguracyjnego... Przeglądałem dokumentację ale nie znalazłem tam odpowiedzi na to pytanie... 

 

10 Odpowiedzi
adrian
Wpisów: 3981
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 10 lat temu

hm...... po tym co napisałeś to wszedł w jakąś pętlę wchodzenia w tryb konfiguracyjny z robieniem HotSpot

Mruganie co sekunde to robienie hot-spota, miganie szybko tryb konfiguracyjny

Ale slysząc to co napisałeś to po wejściu w tryb konfiguracyjny, to z niego wychodzi i rozpoczyna od początku tę samą procedurę.

Jaka jest wersja tego firmware -  T1 ..... ? Nie jest może wciśnięty przycisk? Czy ten przycisk ścienny nie jest ustawiony np. jak systemowy przycisk i monostabilny? teraz już pewnie nie spawdzisz bo nie wchodzi w konfigurację. 

Nic w nim nie zmieniałeś? ot tak przestał działać? nic w routerze WiFi konfiguracji, MQTT Brokerze nie zmieniałeś?

Odpowiedz
Wpisów: 52
Donator 2K18
Autor tematu
(@eathan)
Kontrybutor
Dołączył: 6 lat temu

Nic nie zmieniałem. Dwa dni temu skorygowałem tylko zmianę stanu przełącznika wg. tego co omawialiśmy w innym wątku. Zrobiłem to dla dwóch różnych przełączników. Działało OK i na tym drugim działa nadal. Innych zmian nie było. 

Co do wersji T1 to plik pobierałem ze dwa tygodnie temu. Na dysku mam 1.0.2 więc na 99% to ta wersja jest wgrana do Sonoffa.

Zaprogramowałem nowego Sonoffa i wymienię go jak tylko pójdzie ekipa. Ten felerny wyjmę na stół i będę mu się przyglądać. 

PS

adrian a da się jakoś resetować sonoffa do ustawień fabrycznych z AFE bez dostępu do panelu? 

Odpowiedz
1 Reply
adrian
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Dołączył: 10 lat temu

Szefu
Wpisów: 3981

Tylko z panelu się da niestety - ale pewnie dobrze byłoby coś takiego zrobić - np. nacisnąć przycisk na 30sek

wydaje mi się ze jest bug w AFE z wykorzystaniem konfiguracji w trybie HotSpot. Doświadczyłem tego robią wersję 1.1.0. Wydaje mi sie że wyeliminowałem go w T1 1.1.0 - ale muszę sprawdzić.

Nie mam pojęcia jak wszedł Ci w ten tryb samoistnie.

To co spróbowałbym zrobić to wcisnąć przycisk gdy szybko mruga - na 7sek - teoretycznie o ile dobrze pamiętam powinien wyjśc z trybu konfiguracji

Jeśli powyższe nie pójdzie to obawiam się, że trzeba będzie wgrać firmware jeszcze raz. W domu dzisiaj sprawdzęm, czy sa problemy z trybem HotSpot w wersji 1.0.2 i 1.1.0 w T1 

Odpowiedz
adrian
Wpisów: 3981
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 10 lat temu

spędziłem ostatnie 45min eksperymentując i nie wiem, jak zreplikować Twój problem.

 

Odpowiedz
Wpisów: 52
Donator 2K18
Autor tematu
(@eathan)
Kontrybutor
Dołączył: 6 lat temu

Zastanawiam się czy jakieś urządzenie elektryczne może siać i powodować taki problem. Podejrzewam suszarkę do włosów. Jak żona suszyła włosy to wtedy pojawił się ten objaw. Zauważyłem bo telefon automatycznie chciał się łączyć z AFE-Device.

Odpowiedz
1 Reply
adrian
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Dołączył: 10 lat temu

Szefu
Wpisów: 3981

nie, no chyba, nie - taka suszarka to mogłaby spowodować jakieś chwilowe wahania napięcia tylko, ale nie powinna mieć wpływu na soft.

Masz do niego podłączony czujnik ds18b20 lub w konfiguracji włączony, a fizycznie nie podpięty?

Odpowiedz
Strona 1 / 2
Udostępnij: